צפו: ראש עיריית ר"ג כרמל שאמה הכהן מתייחס לסגירת "הווייב" והסערה שעלתה: "האינטרס של העיר שהמכון ימשיך לפעול לטובת המתאמנים ויחיה את מרכז העיר הסובלת מתדמית רדומה"

סגירת מכון הכושר "הווייב" במרכז אואזיס בר"ג גרמה לסערה בקרב רבים היום ברמת גן. כבר בבוקר ראש העיר כרמל שאמה הכהן כינס ישיבה דחופה והחל לפעול למניעת סגירתו המוחלטת, למרות שמפעיליו פעלו ללא כל ההיתרים. "נפעל לאשר את פתיחת המועדון ולזירוז ההליכים, אך קנס כבד יוטל על המפעילים בכדי להעביר מסר ברור שלדרך של התעלמות מהוראות החוק יש מחיר כבד"


עם היוודע צו הסגירה למכון הכושר "הווייב" הפועל במרכז אואזיס ברמת גן החלה סערה, בעיקר ברשת הרמת גנית על סגירת מכון הכושר שאיפשר לרבים ללכת אליו בשל מחיריו הנוחים לכל כיס. בסוגיה התערב מייד ראש העיר כרמל שאמה הכהן, שללא דיחוי כינס ישיבה בנושא הבוקר בכדי למצוא פיתרון, עם הודעה לתמיכת העירייה להמשך פעילות המכון בתנאי אחד- שאי אפשר לוותר לבעליו על כך שהתעלמו במשך תקופה מהוראות החוק.

לפני כשנה הגיעו שלושה יזמים צעירים לרמת גן ורצו להגשים חלום אישי שלהם- לפתוח מכון כושר מאובזר ויפה שיוכלו להגיע אליו מכל שכבות האוכלוסייה עם מחיר למנוי בסך 99 שקל בלבד. כפי שמספר אחד היזמים הבוקר: "הגענו מלאי מוטיבציה. רצינו לסגור מעגל עם הילדות בה לא יכלנו להרשות לעצמנו להתאמן בחדר כושר בשל תג המחיר הגבוה.את המועדון הקמנו באולמי בון טון במתחם אואזיס המיתולוגי. דיירי המתחם, אשר סבלו מחורבה נטושה במתחם מגוריהם במשך למעלה מעשור זכו לראות את המתחם הופך לפנינה מושקעת ומטופחת המיטיבה עם הסביבה ותומכת בבריאותה. כבר בתהליכי ההקמה נדהמנו לגלות היענות מטורפת ולתמיכת העיר כולה".

אלא שהמועדון כושר שצבר תאוצה פעל במתחם שהתב"א שלו יועדה למשרדים ולא למועדון כושר. בשל כך, המקום למעשה פעל ללא היתר חריגה כפי שמתבקש, ולכן פעל בניגוד לחוק.

בעל מכון כושר שפעל לא רחוק התלונן על כך והמחלקה המשפטית של עיריית רמת גן, שכפופה לפרקליטות המדינה, נאלצה על פי החוק לדרוש את הוצאת צו הסגירה למקום, כפי שהחל לפעול היום.

 

 

העניין הגיע לשולחנו וידיעתו של ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, שכבר הבוקר כינס את כל הנוגעים לנושא זה וניסה במהלך ישיבה ארוכה למצוא פיתרון להמשך פעילותו של המקום, ששאמה והעירייה תומכת בהמשך פעילותו, אך תחת מגבלות החוק, כפי שלפני זמן קצר הסביר שאמה הכהן, את הסוגיה והביע את נכונותה של העירייה לדאוג להמשך פעילות המועדון אך תחת שמירה על החוק וקיומו. וכך הסביר ראש עיריית רמת גן:

"עיריית רמת גן תמכה ותומכת בפתיחת מכון הכושר VIBE. עמדתנו היא שהאינטרס של העיר רמת גן היא שהמכון כושר ימשיך לפעול לטובת המתאמנים, יחיה את מרכז אואזיס ומרכז העיר הסובלים מתדמית ופעילות אפורה ורדומה, תוך שהוא ממשיך להניב הכנסות ארנונה נאה לקופת העיר. 

סגירת המכון היא לא רק הענשת הפעילים אלא הענשת העיר והענשת אלפי המנויים. קנס כספי כבד למפעילים והפעלת המכון על תנאי לתקופה מוגדרת לצורך השגת כל האישורים היא הדרך שמאזנת נכון את כל האינטרסים.  

שאמה הכהן. "מכון הכושר נפתח הרבה לפני הבחירות והופעל מאז בניגוד לחוק". צילום: עיריית ר"גשאמה הכהן. "מכון הכושר נפתח הרבה לפני הבחירות והופעל מאז בניגוד לחוק". צילום: עיריית ר"ג

הרבה סיסמאות ועובדות מעוותות מטעם בעלי אינטרס ופוליטיקאים מופרחות באוויר להלן האמת והעובדות: 

  1. מכון הכושר נפתח הרבה לפני הבחירות והופעל מאז בניגוד לחוק. 
  2. צו הסגירה ניתן על ידי בית המשפט. 
  3. עמדת המחלקה המשפטית של עירית ר"ג בהליכים פליליים של עבירות בניה נקבעת על ידי פרקליטות המדינה ולא על ידי הנהלת העיר. 
  4. מפעילי המכון הגישו לבית המשפט ביום חמישי בקשה דחופה להשהיית צו הסגירה. לצד עמדת הפרקליטות תדאג העירייה להציג לבית המשפט את עמדת העירייה בעד אישור הבקשה ופתיחת המועדון לתקופה מוגבלת בה יפעלו הצדדים לשינוי הייעוד ממשרדים למסחרי לרבות מכון כושר.
  5. העירייה תעמוד על כך שיוטל קנס כבד על המפעילים בכדי להעביר מסר ברור שלדרך של התעלמות מהוראות החוק יש מחיר כבד.

 

 

תגובות:
עוד ניוזים בשבילך