חדשות

צפו: תיעוד של עבירות תנועה מסוכנות שמבצעים רוכבי אופניים וקורקינטים, שנתפסו אתמול במבצע אכיפה מיוחד בת”א. חצייה באור אדום, שיחה בנייד בזמן רכיבה

תאונות הדרכים בהם מעורבים רוכבי אופניים חשמליים ורגילים וכן רוכבי קורקינטים מזעזעות לאחרונה את המדינה. פעמים רבות האשמה היא בנהג הרכב הפוגע, אבל פעמים לא מעטות מדובר ברוכבים שמשתוללים בכבישים ומסכנים את עצמם ואת הנהגים האחרים.

וכך, אתמול ביצעו שוטרי אגף התנועה פעילות אכיפה באזור תל אביב נגד עבירות מסכנות חיים של רוכבי האופניים והולכי הרגל, הפעילות התמקדה בעיקר בעבירות של חציית רמזורים אדומים, אי מתן זכות קדימה, נהיגה בחוסר זהירות ושימוש בטלפון נייד.

עבירות אלה על פי ניתוח מחקרי גורמות לחלק ניכר מהיפגעות האוכלוסיות הללו ולמעשה מעלות את הסיכוי שלהן להיפגע באופן חמור. מטרת האכיפה היא לשמור על חיי הרוכבים והולכי הרגל, ולעלות את המודעות לעניין רכיבה נכונה ובטוחה תוך ציות לחוקי התנועה.

במהלך הפעילות תועדו עשרות רוכבי אופניים וקורקינטים ממונעים המבצעים עבירות חמורות המסכנות אותם ואת כלל משתמשי הדרך, נגד אותם רוכבים נרשמו דו”חות תנועה בהתאם לעבירות שביצעו.

Tags

במשטרה ציינו כי לצד פעילות האכיפה המשטרה פועלת גם במישור ההסברתי והמניעתי על מנת לשנות את תרבות הנהיגה והציות לחוקי התנועה, פעילות האכיפה תמשך לאורך התקופה הקרובה ברחבי העיר.

עוד ציינו במשטרה: “במהלך השנה האחרונה חלה עלייה במספר הנפגעים רוכבי האופניים, המשטרה הפועלת כל העת ממשיכה במאבק הבלתי מתפשר בתאונות הדרכים, והנתונים מצביעים על עלייה דרמתית של לפחות 33 אחוז באכיפה נגד רוכבי האופניים. הדגש במיקוד האכיפה נגד עבירות המסכנות את כלל משתמשי הדרך, מהווה הרתעה לרוכבי האופניים והולכי הרגל כשהמטרה בסוף היא, להציל חיים ולצמצם את כמות הנפגעים”.

 

צילומים: דוברות המשטרה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close