נדלן

מפגש שיתוף תושבים בפרויקט מתחם הסביון באור יהודה

נציגי משרד השיכון והוותמ”ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) הגיעו בשבוע שעבר לאור יהודה כדי לקיים סיור רב משתתפים במתחם הסביון שעתיד לעבור פינוי-בינוי, כל זאת כדי להכיר את השטח לקראת אימוץ התכנית וקידומה בוועדה. את הסיור ערכו נציגי העירייה יחד עם נציגי התושבים והיזם.
כזכור, קבינט הדיור אישר את תכניותיהם של משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לקדם את מתחם הסביון בעיר במסלול הוותמ”ל. מדובר בתשעה מבני שיכון קיימים שיוחלפו בשמונה מגדלי מגורים בני 9-14 קומות כל אחד מעל קומת קרקע. כמו כן, במסגרת התוכנית יחודשו בתי כנסת וייבנו מבני ציבור ויתווסף מסחר עירוני איכותי.

לאחר מכן, בשעות הערב נערך מפגש שיתוף תושבים בתכנית במשכן למוזיקה ולמחול. במפגש הוסבר על תהליך קידומה המואץ שעוברת התכנית, וכן הוצגו במליאה החלופות התכנוניות שערך הצוות המקצועי למתחם. לאחר מכן, התחלקו התושבים לשתי קבוצות על מנת לערוך דיון משמעותי על עתיד המתחם והמשך פיתוחו.
בין השאר עלו חששות וכן בקשות של הדיירים, כמו בקשה לדאוג לאקוסטיקה טובה מרעשי הרחוב ומהתנועה בכביש, לדאוג לפתרונות לפעילויות לקשישים, להקצות מקום לסוכות ולדאוג לפתרון תנועתי שיאפשר נוחות לתושבים. הצוות המקצועי הקשיב לטענות התושבים, ענה לשאלות ואימץ רעיונות שהועלו על ידם. בכוונת העירייה להמשיך להיות קשובה לצורכי התושבים ולפעול בשקיפות תוך שיתוף ציבור בכל התכניות העתידיות באור יהודה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות