נדלןחולון

זוג מחולון פיצל את דירתו כדי להשכיר אותה, זה לא השתלם לו במיוחד

בית המשפט לעניינים מקומיים בחולון הרשיע באחרונה בני זוג, תושבי חולון, שפיצלו את דירתם לשתי יחידות דיור בלא היתר בנייה, יצרו חריגת בנייה ועשו בנכס שימוש אסור שבצדו הכנסה כספית. הנאשמים הורשעו בפיצול יחידת המגורים שלהם לשתי יחידות נפרדות, תוך הוספת בנייה ללא היתר בשטח שלמעלה מ-30 מ”ר על גג הדירה וזאת תוך השכרת אחת היחידות ועשיית רווח כלכלי בגין הפיצול שנעשה תוך סטייה מההיתר.

נציג התביעה העירונית אמר בדיון: “אי אפשר להתעלם מאי ההפנמה של הנאשמים ומהמשמעות הכלכלית שכרוכה בעבירה שאותם הם מבצעים. יש לקחת בחשבון שפיצול יחידה הוא גרימת נזק לכל דיירי הבניין, מטרד, עומס על התשתיות וכיוצא בזה. פסיקה רבה נכתבה על עבירות תכנון ובנייה ועל היותן מכת מדינה ואין צורך להכביר מילים בעניין זה”.

השופט אמיר צ’כנוביץ’ ציין כי על אף שכתב האישום הוגש נגד הנאשמים לפני כמה חודשים, הם טרם הרסו את הבנייה שבוצעה ללא היתר וכן לא פעלו לשם טיפול בהשגת היתר.

לאור זאת, גזר בית המשפט על בני הזוג קנס בגובה 50 אלף שקלים וכן הורה על הוצאת צו הריסה, שייכנס לתוקף בתוך כחודשיים ימים, יחד עם התחייבות כספית שלא לחזור על עבירות אלה ממועד צו ההריסה.

 

צילום אילוסטרציה: גטיאימג’ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות