שומרים על היגיינה גם בבית: טיפים לניקוי יסודי ונכון של פרקט עץ

אם היינו צריכים לבחור 4 מילים שיתארו בצורה הפשוטה והברורה ביותר את מערכת היחסים שבין העץ והמים, היינו אומרים שעץ לא אוהב מים.ראשית, עץ מתייבש במים וכשהוא מתחיל להתייבש יוצאים ממנו הנוזלים, היוצרים סדקים שמאבדים בהדרגה את הרכות הטבעית שלו. שנית, המים בישראל הם מלאי אבנית אשר מחלחלת אט אט פנימה, והורסת את הציפוי שעל גבי העץ. מנשה להב , מנהל תחום פרקטים בחברת אלוני מנדב טיפים לניקוי של פרקטים:
  • שאיבה - פרקט עץ אינו מפונק ולא דורש ניקיון מסיבי, אנו ממליצים להשתמש בשואב אבק לניקוי יום-יומי. למה לשאוב ולא לטאטא? אבק מכיל גרגירי חול קטנטנים אשר מהלך גרירתם עם מטאטא גורם למקרו שריטות על גבי ציפוי הפרקט אשר לאט לאט הורסות אותו.
  • ניגוב - חשוב לא להשתמש בהרבה מים, רק אלא לנגב את המשטחים באופן יסודי באמצעות סמרטוט לח.
  • התאמת מוצרי הניקוי לסוג הפרקט- מהיום הראשון להתקנת פרקט העץ בביתכם, חשוב להקפיד על שימוש במוצרים מתאימים לפרקט עץ טבעי  בהתאם לסוגי הגמר המומלצים ע"י היצרן: ישנם מוצרים המתאימים לציפוי שמן, יש המתאימים ללכה, ללכה מבריקה ולשמן .UV מוצרי הניקוי אשר נמכרים ברשתות השיווק עם הגדרה" לפרקט" ברובם מתאימים היטב לפרקט סינטטי- למינציה ולא מתאימים לניקוי מתמשך של פרקט עץ טבעי כיוון שמכילים חומרים כימים פעילים שאינם ידידותיים לעץ .
  • טיפול תקופתי ביתי- בנוסף לניקיון שוטף, מומלץ מידי פעם לעשות טיפול תקופתי בפרקט באמצעות חומרים ייעודיים, המומלצים גם ע"י יצרני הפרקטים, לחיזוק וחידוש פרקט עץ, המותאמים לסוג הציפוי ולשימוש ביתי, ללא עזרה מקצועית. שימוש בחומרים אלו ישמור על איכות הפרקט ומראהו הייחודי במשך שנים רבות , ללא צורך השקעה נוספת.
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות