השער הסגור של "שער הצפון". למה נכים והורים עם עגלות גילו שהם, לעומת אחרים, לא ממש יכולים להיכנס לקניון כמו כולם?

הורים עם עגלות תינוק ונכים על כסא גלגלים נדהמו לראות שהכניסה מהחניון התחתון של קניון "שער הצפון" בחיפה סגור עבורם. הם, מבחינת הקניון צריכים להמתין ולהתקשר למאבטח שיגיע לדבריהם, אם בכלל ויאפשר להם להיכנס לקניון כשאר האדם.

במשך ימים ארוכים הם מחו והתלוננו, אך ללא הועיל. השבוע, לאחר פנייה של "ניוזים צפון" להנהלת "שער הצפון" החליטו בהנהלה להסדיר את הכניסה כך שנכה או אמא עם עגלת תינוק יזכו להיכנס בשערי הקניון ככל אדם ולא יצטרכו לעמוד ולחכות שמאבח יואיל להגיע לאחר חצי שעה ויותר.

בעבר היה בכניסה לקניון מהחניון התחתון העמוס מאבטח שעמד ונתן להיכנס. אלא שבשל החלטה של חנות "איקאה" במקום למשוך את המאבטח, בהנהלת הקניון לא מצאו לנכון להציב מאבטח משלהם שיאפשר לכולם להיכנס לקניון כמו כולם. וכך, הורים עם עגלות תינוק ונכים מצאו את עצמם בפני קניון סגור עבורם למעשה.

רונית, אמא עם תינוק בן 7 חודשים סיפרה: "הגעתי לפני שבועיים לחניה. יצאתי עם העגלת תינוק כדי לפגוש חברה בקניון ופתאום אני רואה את השער שמונע ממני להיכנס. רק אחרי בירורים מסביב הבנתי שאני צריכה להתקשר ולקרוא לאיזה מאבטח שיבוא ויואיל לפתוח לנו. חיכינו למעלה מרבע שעה. מיותר לציין שזה מכעיס ברמות. אמרתי לאותו מאבטח שזה לא בסדר ושיאמר משהו למי שאחראי. הוא אמר לי שהוא רק ממלא הוראות ושככה אמרו לו לעשות. זה מקום שאמור לשרת את כולם בלי אפליה, אז מה קרה כדי לחסוך באדם שיעמוד שם מטרטרים אותנו?".

 

לנה מספרת עוד: "הגענו לשם עם 2 עגלות תינוק והתחלנו להרים את העגלות בידיים כדי לעבור את השער. זה קרה כבר פעמיים בשבוע אחד. אז זה לא תקלה שהייתה להם רגע אחד".

שימי הגיע מקריית אתא כדי לקחת אתאביו לחנות בקניון. אביו של שימי מתנייד על כסא גלגלים. הוא סיפר: "הגענו לחניון ליד השופרסל. היה עמוס אז אמרתי שאוריד את אבא בחניון התחתון יותר ליד הכניסה. ואז ראיתי שהשער בכלל סגור ואין אף אחד שם. לא הבנתי למה. גם אין אף אחד לשאול. עלינו בחזרה למעלה ושאלתי את השומר שם, שאמר לי שאין שם שומר ולכן מי שבא עם עגלה לא יכול להיכנס. זה לא תקין ככה. קניון כזה גדול לא צריך לחוסוך בבן אדם אחד".

תגובת מנכ"ל "קניון שער הצפון" דודו שגיא: "קניון שער הצפון מציב את המשפחה המורחבת כערך מוביל לקיומו ומעניק ללקוחותיו שירות תוך הצגת רמת נגישות גבוהה. לדאבוננו נסגרה אחת מכניסות הקניון מפאת אי הבנה. עם זיהוי הבעיה, נפתרה הבעיה. מצטערים על אי הנוחות הזמנית שנגרמה. הנושא הובא לבדיקת כל הגורמים על מנת למנוע את הישנותה בעתיד".

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות