קונים בעסקים בחיפה וכולם מרוויחים: החלה המהפכה החיפאית לחיזוק העסקים הקטנים עם סיום תקופת משבר הקורונה

עיריית חיפה, באמצעות "מינהלת 2030" ובשיתוף "החברה הכלכלית לחיפה", חברת האשראי "ישראכרט" ואפליקציית "איזי" יוזמים מנגנון החזר כספי- "Cash-Back", לעידוד תושבים לרכישה בעסקים קטנים בעיר

במסגרת המדיניות, שקבעה עיריית חיפה, לסייע לעסקים מקומיים ובמיוחד לעסקים אשר חוו פגיעה בפעילותם הכלכלית בעקבות משבר הקורונה, יוצא בימים אלה לדרך מהלך חלוצי של "מינהלת 2030" של עיריית חיפה, שיבוצע על-ידי "החברה הכלכלית חיפה", ובשיתוף חברת האשראי "ישראכרט" ואפליקציית "איזי", אשר נועד לסייע לעסקים הקטנים הפועלים בעיר להרחיב את פעילותם העסקית, על-ידי עידוד התושבים לחזור לקנות בעסקים המקומיים ובכך להניע את כלכלת העיר מחדש. המיזם החדש, הנקרא בשם "חיפה קאשבק" (“Haifa Cash-Back”), ("מזומן בחזרה"), ינוהל על-ידי "החברה הכלכלית חיפה". המיזם יאפשר לבצע רכישות, בעסקים המשתתפים בפרויקט, באופן מצטבר, כך שעל כל רכישה בסכום כולל של 1,000 ₪, באמצעות כרטיס אשראי מקבוצת "ישראכרט", יזכה הרוכש לקבלת החזר כספי של 50 שקלים. לצורך מימון ההחזרים הכספיים הקימה "החברה הכלכלית חיפה" קרן ייעודית, בתמיכת ראש עיריית חיפה, במסגרת של 10 מיליון שקלים, לתקופה של שלוש שנים, אשר תתמוך ותלווה את הפרויקט. את העסקים, אשר ייכללו וייקחו חלק במיזם "חיפה קאשבק", ניתן יהיה לאתר באמצעות אתר ואפליקציית "איזי", אשר בנוסף יאפשרו גם קבלת מידע אודות דרכי ההגעה לבית העסק וכן מידע כללי אודותיו.

הצגת פרויקט קאשבק - צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפההצגת פרויקט קאשבק - צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

בימים הקרובים תפרסם העירייה "קול קורא", אשר במסגרתו יוזמנו בעלי עסקים חיפאיים להירשם למיזם, בהתאם לעמידתם בקריטריונים שנקבעו – עסקים חיפאיים קטנים (שמחזור פעילותם השנתי אינו עולה על 200 מיליון ₪ בשנה), העוסקים בענף המסחר או הקמעונאות ואשר נאלצו להפסיק את פעילותם באופן זמני בתקופת הסגרים. בתחילה, יחל המיזם החדש בתקופת ניסיון (פיילוט) שתימשך כחצי שנה, ובתום תקופה זו יבוצע ניתוח נתונים לצורך למידת מאפייני פעילותה הכלכלית של העיר. במהלך תקופה זו יינתן ההחזר הכספי באופן חד-פעמי. בעיר חיפה פועלים כ- 12,000 עסקים, מתוכם כ- 8,000 עסקים זעירים וקטנים. נפח הפעילות בשנת 2020-2021 בתקופת הקורונה הביא לסגירתם החלקית או המלאה של עסקים רבים, אשר נפגעו בשיעור של כ- 30% מנפח פעילותם בעקבות 150 ימי הסגר שהוטלו על המשק.

ראש עיריית חיפה. עינת קליש רותם. צילום יח"צראש עיריית חיפה. עינת קליש רותם. צילום יח"צ

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם: "עיריית חיפה היא הרשות הראשונה בארץ, שתעודד תושבים באופן אקטיבי לרכוש בעסקים מקומיים באמצעות יצירת מנגנון להחזר כספי. מיזם ה"קאשבק", אותו יזמנו, נועד לסייע לבעלי העסקים בכלל, ולאלו אשר חוו פגיעה קשה כתוצאה ממשבר הקורונה בפרט, לשוב למסלול פעילותם העסקית והוא מצטרף לשאר האמצעים, בהם נקטה העירייה להשגת מטרה זו, דוגמת הפורטל המקוון אותו הקמנו, המאפשר לבעלי העסקים לקבל את כל המידע הדרוש להם למיצוי זכויותיהם וכן לפטור מתשלום הארנונה למשך שלושה חודשים והסיוע בהוצאת היתרים זמניים, אותם הענקנו לבעלי העסקים המקומיים".

דוד עציוני. צילום מיכה בריקמןדוד עציוני. צילום מיכה בריקמן

יו״ר "החברה הכלכלית לחיפה" וסגן ראש העיר חיפה, עו״ד דוד עציוני: "לא רק שקנייה של חיפאים מעסקים חיפאיים היא הדבר הערכי והנכון לעשות, כעת זה גם בהחלט הדבר המשתלם ביותר. "החברה הכלכלית", שבימי שגרה אמונה על בניית אופק כלכלי ארוך טווח לחיפה, לקחה על עצמה להניע מחדש, לצד "מינהלת 2030", את הכלכלה, באמצעות שורת פעילויות לחיזוק העסקים הקטנים והבינוניים, והשבת מובטלים למעגל התעסוקה. פעילות זו מצטרפת לקידום הצעירים בעיר, המהווים נדבך אסטרטגי לביצור כוחה הכלכלי של חיפה".

ד״ר רון וקסלר מנכ״ל ישראכרט: ״ישראכרט, חברת כרטיסי האשראי הגדולה והמובילה בישראל, גאה להיות שותפה של עיריית חיפה בהזנקת העסקים המקומיים חזרה לפעילות. אנו שמחים לסייע לעסקים קטנים ובינוניים לצאת מהמשבר ע"י מוצרים דיגיטליים מתקדמים שמאפשרים למכור מרחוק, בקלות ובמידיות, ללא השקעה וללא צורך בידע מוקדם. אנו גאים להיות חברת כרטיסי האשראי הראשונה והיחידה שמרימה את הכפפה לטובת החזרת העסקים של חיפה לשגרה במהירות וביעילות".

שני מלניק, מנהלת פיתוח עסקי באפליקציית "איזי": "אפליקציית "איזי", המרכזת את כלל העסקים בישראל ופוגשת מעל 10 מיליון חיפושים בחודש, מברכת את עיריית חיפה וגאה להיות שותפה למיזם, שנועד לעודד צרכנות מקומית ולסייע לעסקים קטנים בעיר. במיוחד בתקופה בה אנו נמצאים, בה עסקים חווים טלטלות וקשיים עצומים, אפליקציית "איזי" שמה לנגד עיניה את העזרה לעסקים הקטנים כנדבך משמעותי ועיקרי בפעילותה ".

קישור לאתר מיזם "חיפה קאשבק": https://www.haifacashback.co.il/

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות