חולון

מסלול רשויות בג’סי כהן ובתל גיבורים

בשבוע שעבר אישרה מועצת העיר חולון את בחירת המתחמים לתכנון תוכניות פינוי בינוי בשכונות תל גיבורים וג’סי כהן. במסגרת פעילותה של חולון לקידום תוכניות להתחדשות עירונית וכחלק מקול קורא של משרד הבינוי והשיכון למימון תוכניות מפורטות, הגישה עיריית חולון באמצעות מנהל ההנדסה ובשיתוף עם המנהלת להתחדשות עירונית, חמישה מתחמים לתכנון פינוי בינוי בשכונות אלו. מדובר במתחמים שיקבלו מימון מלא ממשרד הבינוי והשיכון לטובת תכנון מפורט במסגרת “מסלול רשויות”.

התהליך מקיף ומטרתו החייאת המרקם הבנוי, הכנסת שימושי קרקע חדשים, עידוד אכלוס של אוכלוסייה צעירה, ניצול יעיל יותר של תשתיות ומוסדות ציבור מתרוקנים ושמירה על שטחים פתוחים. בין המתחמים שאושרו: מתחם התותחנים ומתחם מבצע סיני בתל גיבורים, מתחם יוספטל ומתחם הגאונים בג’סי כהן.

Tags

מתחם יוספטל, המונה כ־345 יחידות דיור, ומתחם מבצע סיני המונה כ־85 יחידות דיור, כבר אושרו על ידי משרד הבינוי והשיכון ותוקצבו לתכנון בתקציב התחלתי של כ־4 מיליון שקלים.

מנהלת ההתחדשות העירונית ומנהל ההנדסה פועלים בימים אלה להנעת התהליך אל מול כל הגורמים הרלוונטיים על מנת לקדם את הפרויקט בדרך הטובה והיעילה ביותר.

התחדשות עירונית היא תהליך של שיקום המרקם הבנוי הקיים ושיפורו באמצעות מגוון רחב של כלים, תוך התייחסות הן למצב הפיזי של המבנים והן למצב החברתי של התושבים. קידום התכניות יביא לחידוש מלאי המגורים, לשיפור המרחב הציבורי כגון  מבני הציבור, הגנים והתשתיות העירוניות, כל זאת במטרה לשמור על איכות החיים בעיר ושיפור סביבת המגורים של התושבים.

מנהלת ההתחדשות העירונית ומנהל ההנדסה יפעלו יחד לשילוב ההיבטים החברתיים בתכניות לצד ההיבטים הפיזיים והתכנוניים, תוך הקפדה על יצירת סביבת חיים בת קיימא. בעלי הנכסים המצויים במתחמים יעודכנו על ידי המנהלת ויהיו שותפים להוצאת הפרויקט לפועל.

 

 

צילום: אילוסטרציה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close