חולון

לקראת סיום שנת הלימודים והיציאה לחופשת הקיץ: חופש גדול ובטוח בחולון

לקראת היציאה לחופש הגדול, עיריית חולון בשיתוף עם משטרת ישראל נערכות על מנת להפחית התנהגויות סיכוניות בקרב בני הנוער ולהמשיך לשמור על איכות חיי תושבי העיר.

כידוע, חופשת הקיץ מהווה הזדמנות לצבירת חוויות בילוי מהנות, אך יחד עם זאת תחושת החופש, העדר מסגרת לימודים פורמלית, בשילוב גורמי סיכון נוספים עלולים להוביל להתנהגויות מסוכנות. על מנת למנוע מצבי סיכון ולאפשר לבני הנוער בילוי מהנה ובטוח, התקיימו ישיבות בראשות ראש העיר, מוטי ששון, בשילוב אנשי מקצוע וגורמי משטרה, והוחלט על היערכות כוללת במסגרתה תתוגבר בזירות הרחוב נוכחות צוותי הנוער, שמבצעים עבודת מניעה חינוכית חברתית.

גם גורמי האכיפה יעבו את פעילותם בשעות הלילה בחודשי הקיץ, תוך התמקדות בגנים הציבוריים ובמרכזים המסחריים, וכן תימשך הפעילות היזומה למניעת הקמות רעש וצריכת אלכוהול, בתיאום עם צוותי הנוער שפועלים בשטח. לשם כך, יעברו צוותי השיטור העירוני הכשרה ייעודית לקראת הקיץ בנושא “שיח עם מתבגרים ברחוב”. בנוסף, יזמו השוטרים ופקחי היחידה הדרכות בבתי הספר, על מנת להעלות את מודעות התלמידים ואנשי החינוך לנושא, תוך מתן דגש על האיסורים ועל האכיפה.

“בעבירות הקמת רעש אין אזהרה”, אומרים ביחידת השיטור העירוני בחולון, “טווח הזמן שבו אפשר לסיים את הטיפול באירוע בלומר לבני הנוער ללכת הביתה, הוא מצומצם מאד ובכל מקרה אין זו חובה, בוודאי כאשר מדובר בשעה מאוחרת. רעש יכול להיות מוזיקה, צעקות, אפילו צחוק ושירה. אנחנו יודעים שהצעירים מתכנסים כדי להעביר את הזמן ביחד ואין להם מטרה לפגוע באף אחד, אבל אי אפשר להתעלם מהתושבים שמתקשרים למשטרה או למוקד העירוני ומתלוננים שהרעש מפריע להם.

בלילה, כשמתמעטים הרעשים הסביבתיים האחרים, הקולות של הדיבורים והמוזיקה נשמעים חזק יותר וגם במרחק גדול יותר. ננהג באדיבות וניתן הסברים אך גם נדאג להפסיק את העבירה וניתן דו”חות קנס לכל המעורבים ובכך נאכוף את החוק”.

מחלקת הנוער בעיריית חולון בשיתוף עם תחום הנוער ברשת קהילה ופנאי והמטה למניעת אלימות סמים ואלכוהול יזמו פעילויות מגוונות לנוער במרחב הציבורי, בהן: “עושים שכונה” – מחצלות, פופים, כיבוד קל, משחקי שולחן, פלייסטיישן ועוד שיתקיימו בשישה מוקדים שונים בעיר בליווי צוותי נוער מיומנים. במתחמים אלה תתקיים פעילות חברתית במסגרתה יוכלו בני הנוער גם להתייעץ בסוגיות שונות ולקבל סיוע בכל התלבטות או קושי.

כמו כן, יפעלו בשכונות, כמדי שנה, “פספורטים” במתכונת מתוגברת ומרכזי הנוער יציעו פעילויות כיף וספורט, כולל טורניר קטרגל עירוני בין השכונות. ניידת עלם תמשיך את פעילותה במרחבים הקבועים ולכך תצטרף פעילות ייחודית לקיץ שתיקרא “ניידת הכסף”. פירוט מלא על אודות מגוון האירועים יופיע בהמשך באתר העירייה ובפייסבוק “נוער חולון”. בנוסף, סיירת ההורים תמשיך את פעילותה ותתגבר על פי הצורך את סיוריה.

להלן תזכורת לקראת הקיץ, באדיבות משטרת ישראל

* אסורה הרכיבה על אופניים חשמליים מתחת לגיל 16

* אסורה הרכבת אדם נוסף על אופניים חשמליים

* אסורה שתיית אלכוהול מתחת לגיל 18

* העישון במקומות ציבורים (כולל בגינות ציבוריות) אסור

* שעות הפרעות המנוחה הן:

ימים א’-ה’, בין השעות 06:00-23:00

ימים ו’-שבת, בין השעות 24:00-06:00

ובכלל ימי השבוע, בין השעות 16:00-14:00

למידע נוסף ניתן לפנות למוקד המידע 110 של משטרת ישראל ולמוקד העירוני 106

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close