חולון

אושר תקציב עיריית חולון לשנת 2019

מועצת עיריית חולון אישרה בשלישי את הצעת התקציב הרגיל של עיריית חולון לשנת 2019. התקציב עומד על 1,335,386,000 שקלים – גידול של  5.02% מתקציב שנת 2018.

מעיון בהצעת התקציב עולה, כי סך ההוצאה הממוצעת לתושב תעלה ביחס לשנת 2018 ותעמוד על 6,810 שקלים. מרכיב עלויות השכר מהווה כ-31% מסך התקציב וזהו השיעור הנמוך ביותר מבין רשויות מקומיות אחרות בארץ הדומות בגודלן לחולון. מכיוון שכך, יתרת הכספים להשקעה בתושבים היא גדולה והתקציב לפעולות עירוניות עומד על כ-67% מסך התקציב העירוני.

תקציבי החינוך הפורמלי יגדלו בשנת 2019 ל-508.46 מיליון שקלים ובסך הכל  ילדי חולון עתידים לקבל בשנה הקרובה יותר, כאשר ההשקעה לכל תלמיד תעלה ותעמוד על 15,110 שקלים לעומת שנת 2018, בה עמדה ההשקעה על 14,104 שקלים.

גם בתקציבי החינוך הבלתי פורמלי יחול גידול והוא יסתכם בכ-87.3 מיליון שקלים שיושקעו בקיום פעילויות ספורט, תרבות, ספריות, תנועות נוער, העשרה קהילתית ועוד.

כ-183 מיליון שקלים מוקדשים לטובת שירותי הרווחה בחולון כאשר כ-50.6 מיליון שקלים מתוכם הם כספים עירוניים הכלולים בתקציב החדש. כספים אלה מיועדים בעיקר למתן שירות לפונים המשובצים במסגרות חוץ ביתיות (בתי אבות, מוסדות לבעלי צרכים מיוחדים, פנימיות ועוד) ולפרויקטים כמו תוספת לתכנית לילדים בסיכון, לנוער חרדי מנותק, פעילויות ליוצאי אתיופיה ועוד.

כזכור, במהלך 2018 החל לפעול בחולון מערך שיטור עירוני וכחלק מכך הוקצו בתקציב כ-7.09 מיליוני שקלים לטובת הפעלתו. מערך האכיפה והפיקוח כולל עשרות פקחים ושוטרים שמסיירים 24/7 בניידות, בקטנועים וברגל.

המועצה אישרה גם את הצעות התב”רים (תקציבים בלתי רגילים) לטובת עבודות הבנייה והפיתוח ברחבי העיר, העומדים על סך 263,544,000 שקלים, כאשר 65.85 מיליון שקלים מתוכם יוקדשו לעבודות בינוי ושיפוץ במוסדות החינוך. בין העבודות שיבוצעו לרווחת התושבים באמצעות התב”רים ניתן לציין את המשך העבודות להנגשת מבני הציבור והמרחב הציבורי לבעלי מוגבלויות, עבודות פיתוח באזור התעשייה, פיתוח מגדלים בשדרה, פרוייקט רחוב חסדאי, רח’ הדר גוש 6996, רח’ רוזמרין, רח’ חובב ואהוד, רח’ החמריה, הסלען, נחניאלי וכחל ורח’ עזרא. שיפורי בטיחות בתנועה ובטיחות בדרכים, פרוייקט מובל תיעול ברח’ המעפילים, עבודות שיקום ושדרוג בגנים ציבוריים, תכנון והקמת בתי ספר והקמת מרכז טכנולוגי בבית רותר, בניה ושיפוץ מתנ”ס מקהלות, שיפוץ והנגשת טיפות חלב ושיפוץ מרכז צעירים בג’סי כהן ועוד.

גם השנה יימשכו המאמצים להגדלת מקורות ההכנסה של העירייה והגדלת מקומות התעסוקה על ידי הבאת חברות איכותיות לפעילות באזור התעשייה והעסקים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close