הממשלה מקדמת הכרה באזורים בעלי ריכוז גבוה של מסתננים כאזורי עדיפות לאומית

הממשלה אישרה את הצעת ההחלטה של ראש הממשלה, שר הבינוי והשיכון ושר הפנים, להפעלת תכניות חברתיות-קהילתיות באזורים בהם קיים ריכוז גבוה של מסתננים, כדוגמת שכונות דרום תל אביב, פתח תקוה ואילת, המתמודדות עם אתגרים כלכליים ועם בעיות חברתיות מורכבות

“הממשלה עושה מאמצים כבירים להוציא מסתננים בלתי חוקיים מהמדינה. המאמצים האלה נמשכים כל הזמן והם חובקי עולם. בינתיים, תושבי השכונות בדרום ת”א ובמקומות אחרים נאנקים תחת הנטל של המציאות המורכבת, ולכן הממשלה תאשר היום החלטה חשובה ונכונה”. כך ציין ראש הממשלה בנימין נתניהו מפתח ישיבת הממשלה. “אנחנו נגדיר אזורים בהם שיעור המסתננים הבלתי חוקיים הוא גבוה כאזורי עדיפות לאומית. אנחנו נשקיע עשרות מיליוני שקלים לטובת שיקום וחיזוק התשתיות בדרום תל אביב וכן לשיפור תחומי הרווחה, החינוך והבריאות. המהלך הזה הוא הכרחי לחיזוק החוסן הכלכלי והחברתי של תושבי השכונות, שכאמור מתמודדים עם אתגרים רבים, ובצד זה נמשיך את המאמצים הדיפלומטיים שלנו להוצאת המסתננים. אנחנו מחויבים לזה”.

לצורך יישום התוכנית תוקם ועדת היגוי של משרדי הממשלה השותפים לתכנית, שתרוכז על ידי מנכ”ל משרד הבינוי והשיכון ומנכ”ל משרד הפנים, על מנת לקבוע קריטריונים, לפיהם יוכרו אזורים סטטיסטיים כאזורי עדיפות לאומית ועל מנת לגבש המלצות לאופן חלוקת התקציב בין הרשויות.
הצעת ההחלטה נועדה לסייע לתושבי השכונות במטרה להביא לשיפור אורח החיים של תושביהן, וכדי לחזק את החוסן הכלכלי והחברתי שלהן.
על פי התכנון, בשכונות תופעל תכנית חברתית- קהילתית בעלות של 28 מיליון ₪ בפריסה על פני שלוש שנים, בתחומי הרווחה, החינוך והבריאות.
להחלטה שותפים עשרה משרדי ממשלה, כמפורט בהחלטה.
שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, הוסיף: “בזכות ההחלטה שהעברנו היום, שכונות דרום תל אביב יהפכו לאזור עדיפות לאומית. אנו נשקיע תקציבים לטובת שיקום שכונות ותשתיות בדרום ת”א. כמו כן, יושקעו תקציבים לטובת נוער בסיכון, רווחה, חינוך ותקציבים ייעודיים לטובת חיזוק תחושת הביטחון. יש לנו מחויבות לתת מענה לנושא בצורה הטובה ביותר ואנו נשקיע מיליוני שקלים לטובת הנושא”.
שר הפנים אריה דרעי ציין: “מדובר בהחלטה חשובה מאוד שתסייע לתושבים בשכונות ברחבי הארץ, לשפר את רמת חייהם בתחומי הרווחה, החינוך והבריאות. תושבי שכונות אלה נאלצים לחיות בתנאים קשים וזוהי חובתנו אליהם. אנו נפעל כדי לפצות אותם על השנים הקשות שהם עוברים”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close