מועצת עיריית חיפה אישרה אתמול בערב (שלישי) הגשת ערר נגד החלטת הוועדה המחוזית לאישור תוכנית נמל המפרץ

התוכנית הנושאת את הכותרת "שטח תפעולי נמלי חפ/1833/יח" אותה יזמה חברת נמלי ישראל, קובעת את המסגרת התכנונית לבנייה ולשימושים שיעשו בנמל החדש המוקם מכוח תכנית המתאר הארצית [תמ"א 13/ב/1/1] למבנים ימיים במפרץ חיפה. עיריית חיפה פחות בעניין.

התוכנית אושרה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, חרף ההתנגדות אותה הגישה עיריית חיפה לתכנית הסותרת את הוראות תוכנית המתאר הארצית [תמ"א 15] הקובעת את מערך שדות התעופה הארצית.

התוכנית אותה אישרה הוועדה המחוזית מסכלת כל אפשרות להארכת המסלול באופן שהשדה החיפאי ישמש כשדה תעופה בינלאומי, או אף לטיסות שכר אזוריות ובכך נחרץ דינו לשמש במקרה הטוב כשדה לטיסות פנים ארציות בלבד, ובמקרה הרע להיסגר כליל.

Tags

בערר שהוגש על ידי המשנה ליועצת המשפטית לעירייה עו”ד קרן גולדשמידט, טוענת העירייה כי הליך ההתנגדות שהתקיים בלוחות זמנים כה קצרים, מנע אפשרות לדיון מעמיק בהשלכות התכנית, ובאפשרות לתכנון חלופי שיאפשר גם שימוש תעופתי כך שישקף את הוראות תכנית המתאר הארצית המאושרת.

לטענת העירייה, אישור התכנית חוטא להליך התכנוני המחייב ולהוראות החוק ויוצר מציאות המסכלת כל אפשרות לבחינה המחויבת על פי תכנית המתאר הארצית תמ”א 15 להקמת שדה תעופה בינלאומי אזורי בחיפה.

ראש העירייה ד”ר עינת קליש רותם מסרה: “שדה תעופה בינלאומי בחיפה יהווה מנוע צמיחה בעל משמעות אדירה, הן לכלכלה והן לתיירות לכל צפון המדינה ומטרופולין חיפה. נמשיך להידבר עם כלל הגורמים הנוגעים בדבר, במקביל לערר אותו הגשנו, ונעשה הכל על מנת למנוע את סיכול האפשרות למימוש השדה בהתאם לתכנית המתאר הארצית המאושרת”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close