בריאות

מתחדשים למען הקשישים

קומה חדשה נחנכה השבוע במרכז יום לקשיש בבית חולים "שיבא". לאחרונה עבר המרכז תהליך הרחבה לקליטת קשישים הזקוקים למסגרת תומכת, עקב דרישה גוברת של משפחות נזקקות. מרכז היום הוא היחיד המאפשר שירות יום ארוך למעוניינים עד השעה 19:00 ופתוח שישה ימים בשבוע. במימון הפרויקט לקחו חלק עיריית רמת גן, קרן הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי, ועידת התביעות, אגודת א.ש.ל לתכנון ופיתוח שירותים למען הזקנים בישראל ומשפחת בנין שתרמה לזכרה והנצחתה של זאן בנין ז"ל. טקס חניכת הקומה החדשה במרכז התקיים במעמד ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן; שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ, שחגג באירוע יום הולדת 71 והצוות שלו אף הפתיע אותו עם עוגה; מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, מאיר שפיגלר; מנכ"ל ג'וינט א.ש.ל ישראל, יוסי היימן; סגן נשיא לישראל ועידת התביעות, שלמה גור; נציגת התורמים, רוני בנין ויו"ר עמותת מרכז היום, שמואל (סמי) קידר.

מרכז יום לקשיש בבית חולים שיבא פועל מזה 28 שנים, ומהווה מועדון חברתי לקשישים המאובחנים כתשושי נפש הסובלים מירידה קוגניטיבית, אלצהיימר דמנציה ומחלות דומות. דגש מיוחד ניתן לתמיכה בבני המשפחה המתמודדים עם הקושי בטיפול ביקיריהם. מערך הטיפול במקום משלב בין המישור הסיעודי והחברתי, תוך מתן שירותים ייחודים המסייעים לבני המשפחה, במטרה להימנע ככל האפשר מהצורך בסידור מוסדי (הוצאת הקשיש מהבית).
שאמה הכהן הודה במהלך האירוע לצוות המסור שעושה עבודת קודש, גם עם המטופלים וגם עם בני המשפחה המתמודדים עם הקושי בטיפול ביקיריהם, והודה לתורמים ולשותפים בהקמת הקומה החדשה.
שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ הוסיף: “מרכזי היום מהווים את אחד השירותים החשובים ביותר לאזרחים הוותיקים. 167 מרכזים פרושים כיום בישראל ומופעלים על ידי משרד הרווחה, והם נותנים אפשרות לצמצום תחושת הבדידות ולרבים מהווים מעין בית שני. המרכז החדש מתקדם בכל מובן, מרמת האבזור ועד לגיוון בפעילויות. אני מברך על הקמתו ובטוח שהאזרחים הוותיקים של רמת גן ייהנו ממנו מאוד”.

צילום: אילן ספירא

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות