במותה ציוותה חיים: חיה בן גיגי ז”ל מעתלית חתמה על תרומת איבריה במותה. אתמול, בזכותה, ניצלו חייהן של שתי נשים

חיה בן גיגי ז"ל מעתלית הייתה ניצולת שואה והתנדבה והעניקה כל חייה, אם לילדים במצוקה ולאחרים, וכך המשיכה לעשות במותה לאחר שחתמה על כרטיס אדי, איבריה הושתלו בשתי נשים והצילו את חייהן

חייהן של שתי נשים באיזור המרכז בשנות ה -60 לחייהן ניצלו כתוצאה מתרומת איברים של תושבת עתלית בת 75, חיה בן גיגי ז”ל, שחתמה על כרטיס אד”י עוד בחייה.

התרומה שבוצעה ברמב”ם בליווי ורגישות של צוות הנצלת האיברים של רמב”ם שבו פועלים מספר אחים ואחיות שהוכשרו לנושא, כללה ריאות, כבד, קרניות ועור.

מספרת אילנית צמח, בתה של התורמת חיה בן גיגי ז”ל: “לכל המשפחה יש כרטיס אדי ואצל אמא זה לא מפתיע היא ואבא, אבי בן גיגי, היו מאוד מודעים לנושא התרומה לחברה. היה להם כרטיס אדי למעלה מ 20 שנה. אבא ואמא שחיו על קצבת ביטוח לאומי וקצבת ניצולי שואה היו מכינים במשך שנים סנדוויצים לארוחת בוקר לילדים בבית הספר היסודי ביישוב שהיו מגיעים בלי ארוחת בוקר, והם תרמו בסתר כל הזמן. זה לא הפתיע אותי שהיא חתומה גם על תרומת איברים ושאבא הסכים מייד”. חיה ז”ל נפטרה שלשום כתוצאה משבץ מוחי רחב היקף שלא איפשר לרופאים לסייע לה, והיא הלכה לעולמה. האיברים שהיא תרמה הושתלו בבילנסון – כבד באשה בת 69, וריאות באשה בת 66.

 

בתמונה: אבי וחיה בן גיגי. צילום: באדיבות המשפחה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות