שר החינוך, יואב גלנט, חילק יחד עם ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, מחשבים ניידים ל-724 תלמידים בעיר

שר החינוך יואב גלנט הגיע היום לקריית ביאליק ויחד עם ראש העיר, אלי דוקורסקי, החלו לחלק 724 מחשבים לתלמידים בעיר, כחלק מתוכנית צמצום הפערים הדיגיטליים

שר החינוך, יואב גלנט, חילק יחד עם ראש עיריחת קרייץ ביאליק, אלי דוקורסקי,  מחשבים  ניידים לתלמידי העיר

שר החינוך, יואב גלנט, הגיע היום, יום ה’, לקריית ביאליק על מנת להעניק באופן אישי מחשבים ניידים לתלמידי העיר במסגרת הפרויקט הארצי שיזם “הכיתה הדיגיטלית”. 150 אלף מחשבים ניידים יחולקו לילדי ישראל  אשר אין ברשותם מחשב וידם אינה משגת לרכוש את הציוד.
עקב משבר הקורונה נאלצים תלמידי ישראל ללמוד מהבית. לא בכל המשפחות קיים ציוד קצה המאפשר לילדים להתחבר לשיעורים המקוונים, דבר שגורם לקשיים  בתהליך הלמידה. בהתאם לתכנית הארצית שמוביל שר החינוך, יואב גלנט, החלה השבוע חלוקת 724 שיינתנו בהשאלה לתלמידי כיתות א’- י”ב בקריית ביאליק כחלק מתוכנית צמצום הפערים הדיגיטליים. מספר המחשבים שחולקו מבוסס על מיפוי מוקדם שערכו מנהלי בתי הספר בעיר.

שר החינוך, יואב גלנט: ״שמחתי להגיע לקרית ביאליק למבצע חלוקת המחשבים, יחד עם חברי ושותפי לדרך ראש העיר אלי דוקורסקי שמשקיע רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הוא הצהיר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

משרד החינוך יפעל לחלק את המחשבים באופן צודק כדי להבטיח צמצום פערים אמיתי ולתת מענה ראוי לתלמיד המגיע מרקע כללי מוחלש. אך, בד בבד המשרד גם ייתן מענה לתלמידים מרקע כלכלי חברתי בינוני וגבוה שהקורונה פגעה בפרנסת הוריהם והם מתקשים לכלכל את המשפחה.

ראש העיר אלי דוקורסקי: “מתחילת המשבר חילקה העירייה ממקורות השונים כ- 200 מחשבים לתלמידים שידם אינה משגת, אך עדין נשארו פערים דיגיטליים. אני מודה לשר החינוך, יואב גלנט, שאפשר את קבלת הציוד הנחוץ ללמידה רציפה. אני משוכנע שמקבלי המחשבים יעשו בהם שימוש שישפר את עולם הידע שלהם”.

בטקס הופיעה חבורת הזמר “קולות אורט ביאליק” בהרכב מצומצם לאור מגבלות הקורונה.

 

צילום: עודד קרני לע”מ

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות