שר הבריאות החמיא לקריית אתא בהתמודדות שלה עם הקורונה, במהלך ביקור שערך עם צמרת משרדו בעיר: “ההתמודדות כאן טובה מבערים אחרות”

"ברשות חזקה כמו קריית אתא ההתמודדות מול נגיף הקורונה טובה מבערים אחרות", כך אמר שר הבריאות, יולי אדלשטיין במהלך ביקור עבודה שערך עם צוות משרדו עם ראש העיר, יעקב פרץ. ראש העיר ביקש להמשיך ולקדם את תוכנית הקמת הקריה הרפואית בעיר

הבוקר הגיע שר הבריאות , יולי אדלשטיין, יחד עם המשנה למנכ”ל המשרד פרופ’ איתמר גרוטו וצוות משרד הבריאות לפגישת עבודה ראשונה עם ראש עיריית קריית אתא יעקב פרץ.
במהלך הדיון המקצועי, ערך ראש העיר, יעקב פרץ, סקירה על מצב התחלואה בעיר, עמד על הפעילות המשותפת של העירייה וצוות המחוז במשרד הבריאות וההיערכות הנדרשת לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.
מעבר לנושא הקורונה עמד ראש העיר, יעקב פרץ, על הצורך בקידום תוכנית הקריה הרפואית בקריית אתא באופן שיאפשר מתן שירותים רפואיים לאוכלוסיית האזור וצפון הארץ, בהתאם לתוכניות שאושרו כחלק מהסכם הגג שנחתם בין המדינה ועיריית קרית אתא.
ממשרד הבריאות נמסר כי בנושא הקורונה קיים שיתוף פעולה מצויין עם הרשות כאשר הדגש מושם על נושא ההסברה והאכיפה. קריית אתא מובילה באחוז הבדיקות הממוצעות ביחס לקריות האחרות וביחס לממוצע הארצי. לדבריהם כאשר הרשות הינה חזקה ומסודרת כמו קריית אתא ההתמודדות היא טובה ויעילה יותר כאשר האתגר הגדול כעת הוא בפתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך וחגי תשרי העומדים בפתח.
בנושא בית החולים אמר שר הבריאות: “עם כניסתי לתפקיד הבנתי מיד את הצורך בהקמת בית חולים אזורי בקרית אתא שמהווה צומת אסטרטגית שתיתן מענה נגיש לכל תושבי האזור. מדובר בשדרוג רמת הרפואה במקום שיש בו צורך ממשי”.
מיקומו האסטרטגי של בית החולים יחד עם נגישותו והשתלבותו עם מערך התחבורה המתפתח, הובילו לאישורו בתוכנית המתאר המחוזית, כמוקד משולב המיועד לרכז שטחים למוסדות ציבור אזוריים ובראש ובראשונה בית חולים אזורי, אוניברסיטה , מרכז ספורט וכן שטחי תעסוקה ומסחר ושירותים המשתלבים בצביון הכולל של האזור, כגון תעשיות עתירות ידע, מחקר ופיתוח ועוד. המתחם צפוי להוות מוקד מרכזי אשר ישרת את כל תושבי האזור כולל יישובי הגליל ויאפשר מתן פתרונות תעסוקה לעשרות אלפי תושבים.
ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ: “קידום תוכנית בית החולים הינו אישור למאמץ רב שנים המחזק את העוגנים הכלכליים, החינוכיים והתרבותיים של קרית אתא. לצד הקמת שכונות מגורים חדשות, תהפוך קריית אתא לעיר מובילה בזכות מערכת תחבורה מתקדמת המאפשרת נגישות מכל מקום, מוסד אקדמי, בית חולים, מרכזי תחבורה ותעסוקה ועוד. “

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    עוד ניוזים בשבילך

    Back to top button
    נגישות