עירית קריית ביאליק מקימה ועדה ציבורית בראשות שר החינוך לשעבר, הרב שי פירון, לבחינת ניהול החינוך העל יסודי בקריית ביאליק

דוקורסקי: "בהחלטתי להקים את הועדה הציבורית שתי מטרות עמדו לנגד עיניי- לקדם ולמנף עוד יותר את איכות החינוך בעירנו ולקיים תהליך שיתוף הציבור בהחלטה כה חשובה שלה השלכות לדור העתיד".

ראש העיר אלי דוקורסקי החליט על הקמת ועדה ציבורית בראשות שר החינוך לשעבר הרב שי פירון  לבחינת ניהול החינוך העל יסודי בקריית ביאליק. בשלב הראשון הרב פירון יחד עם מנכ”לית עיריית רעננה  לשעבר, מיכל הירש נגרי, עתידים להיכנס לעובי הקורה וללמוד את המאפיינים הייחודיים של מערכת החינוך של קריית ביאליק בכלל ומערכת החינוך העל יסודית בפרט. הדגש יינתן למתן מענים  פדגוגיים הן לתלמידם המתקשים והן לתלמידים המצטיינים. כמו כן, ביקש ראש העיר להציע פתרונות לילדים “השקופים”, אלו שלא משתייכים לשום קבוצה מובהקת ולעיתים הולכים לאיבוד בין כותלי בית הספר. בנוסף לכך ביקש דוקורסקי לתת את הדעת להמשכיות הפרויקטים הקיימים בתיכון במיוחד בתחום מדעי-טכנולוגי וחברתי-קהילתי.

לאחר לימוד הנושא, תוצג תמונת המצב הקיימת והחלופות האפשריות בפני הועדה הציבורית שתקום. על הועדה לקיים דיון מעמיק, ענייני ושקוף לעיני הציבור בכדי להגיש את המלצותיה בפני ראש העיר. בוועדה יהיו שותפים אנשי חינוך וציבור, בין השאר נציגי ההורים והמורים. הועדה עתידה לבחון האם בית ספר התיכון הקיים ובית ספר התיכון העומד לקום בשכונת “נאות אפק” ינוהלו על ידי רשת או על ידי העירייה עצמה, את יתרונותיה וחסרונותיה של החלופות. הועדה תבחן את התהליכים הפדגוגיים, חינוכיים-ערכיים והכלכליים בראייה הכוללת של טובת התלמיד ושמירה על איכות תהליכי הוראה-למידה בבית הספר.

דוקורסקי הנחה את מנהל אגף החינוך עמי ראובן לסיים את תהליך הבחינה של ניהול בתי הספר בזמן קצר על מנת להיערך במידת הצורך לשינוי.

דוקורסקי: “בהחלטתי להקים את הועדה הציבורית שתי מטרות עמדו לנגד עיניי- לקדם ולמנף עוד יותר את איכות החינוך בעירנו ולקיים תהליך שיתוף הציבור בהחלטה כה חשובה שלה השלכות לדור העתיד”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות