נתוני הלמ”ס: חיפה היא השלישית בארץ במספר העוזבים את העיר

היום מפרסמת הלשכה הממשלתית לסטטיסטיקה נתוני בריאות, הגירה והישגים חינוכיים הנכונים לשנת 2017. ממשיכה המגמה המדאיגה המסתמנת מזה כמה שנים בעיר חיפה - עם הגירה שלילית ועזיבה של העיר בין הגבוהות בארץ. בעוד שאת מדד ההגירה החיובית מובילה בראש ראש העין עם מספר העומד על כ-4,119 תושבים חדשים, ואילו העיר החדשה בשרון חריש קלטה כ-2,100 תושבים חדשים. אחריהן, במקום השלישי מתייצבת באר יעקב עם 2,078 תושבים חדשים.  
Tags

בתחום ההגירה השלילית עומדות בראש ירושלים, במקום השני אשדוד ואילו חיפה מתייצבת במקום השלישי הלא מחמיא עם 2,369 תושבים שעזבו את העיר.

מדובר בנתונים המתייחסים ל-2017, אך ממשיכים להצביע על מגמה בה צעירים רבים ומשפחות עוזבות את חיפה, לאחר שהם מתקשים לעמוד בתשלומי המיסים הגבוהים וכן לא מוצאים תעסוקה בעיר וסביבתה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close