חופשת הקיץ תשע”ט מתחילה מ-ע.כ.ש.י.ו

https://www.youtube.com/watch?v=75JBOBwBgl4&feature=youtu.be
מיד עם תחילת החופש הגדול, ביום ב' 1.7, יחלו לפעול מסגרות בתי הספר של החופש הגדול. לצד זה, משרד החינוך מקדם שורה של פעילויות קיץ חינוכיות – כדי להמשיך וללוות את התלמידים גם בעת חופשתם. המשרד מפעיל פעילויות תרבות, פנאי ופעילויות ערכיות, כמו בתי הספר של החופש הגדול, קייטנות דיגיטאליות, ערי הילדים והנוער, מחנות הקיץ של תנועות הנוער, ארגוני הנוער ופעילויות מועצות התלמידים והנוער. בקיץ מוכשרים אלפי בני נוער, במסגרות קורסי מנהיגות, ומיושמות פעילויות התנדבות רבות. בחינוך המיוחד - תמשיך מערכת החינוך המיוחד לפעול כמו בכל שנה בהארכת שנת לימודים בסל חופשות. מסגרות החינוך המיוחד המורכבות ימשיכו בפעילות קיץ הכוללת למידה בדרך אחרת, פעילויות פנאי ומגוון מופעים ויציאה לסיורים. תלמידים בלקויות מורכבות ילמדו עד 15.8.2019. פעילות הקיץ מאפשרת לתלמידים המשך שיגרה ולהורים מתאפשר להמשיך במסלול החיים הרגיל. מעל ל-150,000 תלמידים צפויים להשתתף בפעילויות הקיץ החינוכיות, ובכלל זה: ▪ בתי הספר של החופש הגדול: בהשתתפות מעל 75% מהתלמידים. ▪ קייטנות דיגיטליות: בהשתתפות תלמידים, בארבעה מחזורים, עם כ-100 קורסים שונים במדעי המחשב, רובוטיקה, וכלים דיגיטאליים – הכל בחינם. ▪ ערי הילדים והנוער: בכלל הרשויות במחוז, מתחמי פעילות עבור ילדים ובני נוער. ▪ מתחברים לנוער בחופים: סיוע וליווי אלפי בני נוער שנמצאים הרחק מביתם, בחופים השונים. ▪ מוקד התנדבות ארצי לנוער: בני נוער יתנדבו, באמצעות מוקד ההתנדבות הארצי, במגוון תחומים - סיוע לחקלאים, חפירות ארכיאולוגיות, עבודה עם מבוגרים, מועדוניות רווחה וקייטנות נוער מיוחד. ▪ אירוע סיום הנושא השנתי "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות": כ-400 בני נוער ישתתפו באירוע שירת המונים. ▪ מחנות קיץ: בהשתתפות כ-2,000 חניכי תנועות הנוער. ▪ קייטנות ארגוני נוער: בהשתתפות כ-85,000 חניכות וחניכים. ▪ קורסי הכשרת מנהיגות צעירה בשל"ח (מש"צים): 42 קורסי הכשרה, ב-4 רמות, עבור מנהיגים צעירים. ▪ הכשרת מדריכים צעירים (מד"צים): כ-1,500 בני נוער, מכיתות ח' עד י"ב.

שנת הלימודים תשע”ט התאפיינה בשורה של תכניות לאומיות: חיזוק החינוך הבלתי פורמלי, מצוינות בפריפריה, צהרונים, חוג לכל ילד, תכנית הצפון, תקצוב דיפרנציאלי ופתיחת סניפים חדשים לתנועות הנוער.

▪ הזנקת המתמטיקה: שיא כל הזמנים תלמידים ניגשים ל-5 יחידות לימוד.

▪ הזנקת האנגלית: מהתלמידים נגשים ל-4 ו-5 יחידות לימוד.

▪ השלמת מודל התקצוב הדיפרנציאלי.

▪ בתי ספר של החגים: תלמידים בקייטנות ציבוריות, בפסח ובחנוכה.

▪ חוק החינוך המיוחד וההכלה.

▪ אוטונומיה למנהלים: הרחבת האוטונומיה הניהולית של מנהלי בתי הספר.

▪ חוג לכל ילד במסגרת תכנית אתגרים

▪ רפורמת הכיתה הקטנה: צמצום הכיתות הגיע לכיתה ד’.

▪ סייעת שנייה וגננת מובילה: תוספת של  סייעות וגננות מובילות.

שר החינוך, הרב רפי פרץ, מסר: “אני מאחל לתלמידי ישראל חופשת קיץ מהנה ומשמעותית. החופשה מהווה הזדמנות נפלאה להכיר מרחבים חדשים.  לטייל בנחלים, בשבילים ובנופיה של מדינת ישראל. אל תשבו בבית. אפשר להתנדב או להצטרף לתנועת נוער. כל תנועה באשר היא. להורים היקרים אני אומר, הילדים הם הדבר החשוב ביותר לכם ולנו – שימו לב אליהם. והמנהלים והמורים, השדרה החשובה של המערכת שלנו, לאחר שנה גדושה ומלאכה חינוכית אינטנסיבית, אני מאחל חופשה מהנה. החופשה הזו מהווה   בעבורכם הזדמנות  להתמלא באנרגיות מחודשות  לקראת השנה החדשה שתבוא עלינו לטובה”.

מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הוסיף: “מערכת החינוך מסכמת שנה מרובת חידושים ותכניות לאומיות, להזנקת מערכת החינוך, לצמצום פערים בחברה הישראלית, להרחבת החינוך הבלתי פורמלי ולהתאמת המערכת למאה ה-21. פעלנו לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי, קידמנו מצוינות בפריפריה, הפעלנו 17,000 צהרונים, הענקנו חוג לכל ילד, יישמנו את תכנית הצפון, הוצאנו את הפעימה האחרונה של תכנית התקצוב הדיפרנציאלי, הרחבנו את האוטונומיה למנהלים ופתחנו סניפי תנועות נוער חדשים. אני רוצה להודות לצוותי החינוך המסורים, על עבודה חינוכית מאומצת, איכותית והישגית, שנעשתה לאורך כל שנת הלימודים. אני מאחל למערכת החינוך כולה חופשת קיץ מהנה, חווייתית ומשמעותית”.

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל, סיכם: “מערכת החינוך מסכמת את שנת הלימודים תשע”ט, ויוצאת לחופשת קיץ. טרם יציאתם של התלמידים לחופשת הקיץ התקיימו בבתי הספר במחוז פעילויות וסדנאות אשר נועדו להכין את התלמידים לחופשה בטוחה.

מיד עם תחילת החופש הגדול, ביום ב’ 1.7, יחלו לפעול מסגרות בתי הספר של החופש הגדול. לצד זה, משרד החינוך מקדם שורה של פעילויות קיץ חינוכיות – כדי להמשיך וללוות את התלמידים גם בעת חופשתם, תכניות מקדמות את התפיסה לפיה האחריות על החינוך היא משותפת לקהילה כולה ואינה מתקיימת רק בשנת הלימודים ובכלל זה גם בחופשת הקיץ. לתלמידים, נצלו את החופש, שמרו על עצמכם וחזרו בכוחות מחודשים ורעננים. אני מודה למורים על שנת לימודים נפלאה. חופשה נעימה”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות