נתניה זוכרת את חסיד אומות העולם ג’ינו ברטלי

עיריית נתניה קיימה היום טקס מרגש לזכרו של ג'ינו ברטלי, רוכב האופניים האיטלקי וחסיד אומות העולם, לציון 20 שנה למותו

לפני כשנתיים הנציחה עיריית נתניה את ג’ינו ברטלי, רוכב אופניים איטלקי בולט במיוחד שבמקביל לזכיותיו בג’ירו דאיטליה ובטור דה פראנס, נודע כמי שהיה שותף פעיל בהצלת יהודים במהלך השלטון הפשיסטי באיטליה. היום, קיימה העיריה טקס מרגש באנדרטה שהוצבה בדמותו בפארק האופניים העירוני במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, סגנית ומ”מ ראש העיר שירי חגואל, סגן ומ”מ ראש העיר אלי דלל, סגן ראש העיר אפרים בולמש וחבר המועצה אמייה טגה, לציון 20 שנה למותו של ברטלי.
בזכות מעשיו להצלת יהודים העניק נשיא איטליה לברטלי את מדליית הזהב על גבורתו האזרחית וב-2013 הכיר “יד ושם” בברטלי כחסיד אומות העולם, בעקבות עדויות על הצלת 800 יהודים, תוך שימוש במעמדו כרוכב נערץ.
ההכרזה על קריאת הפארק על שמו של ברטלי לפני כשנתיים התקיימה במהלך מירוץ אופני הכביש ג’ירו ד’איטליה, אותו אירחה ישראל ישראל ביוזמת הפילנתרופ היהודי-קנדי ונשיא הכבוד של ה-“Big-Start” ג’ירו ד’איטליה סילבן אדמס, שהצליח לרתום לפרויקט מספר משרדי ממשלה, רשויות וגופים ובראשם משרדי התיירות, האוצר, התרבות והספורט, המשרד לביטחון פנים ועוד.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות