יום עיון בנתניה בנוגע לפגיעות מיניות בגיל הזקנה

עיריית נתניה באמצעות מינהל הרווחה והשירותים החברתיים קיימה יום עיון ייחודי בנושא פגיעות מיניות בבגרות המאוחרת ובזקנה תחת הכותרת: 'אף פעם לא מאוחר'.

יום העיון הופק בשיתוף המחלקה לטיפול באזרחים ותיקים, המרכז לשלום המשפחה, המרכז למניעת אלימות במשפחה, היחידה לטיפול בנפגעות ונפגעי טראומה מינית ומרכז סיוע השרון ובהשתתפות אנשי מקצוע הבאים במגע עם אזרחים ותיקים ואנשי מקצוע המטפלים בנושא של טראומה מינית, זאת, במטרה להעלות למודעות נושא חשוב וכואב זה ולשתף בידע שנצבר אודות התופעה והטיפול בה ובנוסף, לבשר אודות דרכי ההתמודדות והסיוע.

את יום העיון פתחה ראש מינהל הרווחה, רותי גור, אשר התייחסה לחשיפת התחום כפורץ דרך וחשוב. מלי אורגד המפקחת הארצית של תחום הפגיעות המיניות במשרד הרווחה והשירותים החברתיים התייחסה למרכז לטיפול בטראומה מינית בנתניה כמרכז מוערך, מקצועי וכזה שהוגדר על ידי משרד הרווחה בימים אלו כמרכז רב תחומי גדול.

ד״ר דברת הראל מאוניברסיטת חיפה מרכזת המחקר ‘לשבור את הטאבו’ פגיעות מיניות בנשים זקנות’, תיארה מחקר המכיל ראיונות עומק עם נשים שחלקן עברו פגיעה מינית בעבר אשר טריגרים ואירועים שונים  בהמשך החיים מציפים אותה בגיל מבוגר יותר, או פגיעה שהחלה בגיל צעיר ונמשכת אל תוך השנים המבוגרות ביתר שאת.

יום העיון המוצלח הסתיים עם הבנה של התופעה והתקווה לטפל בה בסיוע כל הגורמים המקצועיים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות