ניוזים חמיםטירת כרמל

מונעים את השריפה הבאה: עיריית טירת כרמל החלה בפרויקט להכשרת אזורי חיץ

מניעת שריפות בטירת כרמל: העבודות יכללו ניכוש עשביה, גיזום עצי אורן ומינים פולשים, וטיפול יערני בשטחים הסמוכים לכלל המבנים הפרטיים והציבוריים ומאגרי המים: "המטרה - למנוע סכנה של ממש לשלום הציבור, ולאפשר לתושבים ליהנות מהמשאבים הטבעיים של העיר ומאיכות חיים"

 

טירת כרמל ידועה ביופיה ובנופיה הטבעיים, בין ההר לים. אלא שלצד זאת, העיר נתונה גם לאיום תמידי של שריפות. בעקבות שריפת הענק שפקדה את האזור בשנת 2010, גרמה לנזק רב ואף גבתה קורבנות, החליטה עיריית טירת כרמל לנקוט בצעד משמעותי של יצירת אזורי חיץ באזורים המועדים.

אזורי חיץ הם שטחים פתוחים המפרידים בין אזורים מיוערים לבין אזורי מגורים, ומטרתם למנוע התפשטות מהירה של שריפות, להגן על חיי אדם ועל רכוש, ולצמצם את הנזק הסביבתי.

העבודות בטירת כרמל יבוצעו מהכניסה הצפונית לעיר מאזור התעשייה, לכיוון שכונת הרדוף, שכונת מעלה נוף, החרוב, גלי כרמל, רח' הברוש, לכיוון בסיס חיל הים, רח' הצדף, רח' אלמוג וכביש החירום בין הבסיס לבניין לינק. העבודות כוללות ניכוש עשביה, גיזום עצי אורן ומינים פולשים מסכנים, וטיפול יערני בשטחים הסמוכים לכלל המבנים הפרטיים והציבוריים ומאגרי המים בעיר.

מנהל אגף שפ"ע, אריה וגנר: "מדובר בפרויקט רחב היקף המתבצע מדי שנה עם תחילת עונת הקיץ ולאחר קבלת דוח מסודר מארגון כבאות והצלה. כל הפעולות מבוצעות במטרה למנוע סכנה של ממש לשלום הציבור, ולאפשר לתושבים ליהנות מהמשאבים הטבעיים של העיר ומאיכות חיים".

 

צילומים: דוברות עיריית טירת כרמל

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות