ניוזים חמים

תתחדשו! הסתיים המחזור הראשון של קורס התחדשות עירונית לתושבי טירת כרמל

השבוע נערך טקס הסיום של המחזור הראשון בקורס התחדשות עירונית בטירת כרמל, שנפתח בחודש מאי עבור תושבי העיר. במשוב שנערך מול משתתפי הקורס הובעה שביעות רצון רבה, הן מהמרצים והן מהחומר והידע שהועברו להם

 

במרכז היזמות לחדשנות וטכנולוגיה בטירת כרמל, ה-Innovation Hub, נערך ביום שלישי טקס הסיום של המחזור הראשון בקורס התחדשות עירונית, שנפתח בחודש מאי עבור תושבי העיר. בטקס השתתפו ראש העיר, דודו כהן; מ"מ וסגנית ראש העיר, אמי אפומדו; סגן ראש העיר, כפיר עובדיה; מהנדסת העיר, לנה אוסטר; ומנהלת מינהלת ההתחדשות העירונית, סיגל ג'ינו, שהעניקו תעודות למסיימי הקורס.

קורס ההתחדשות העירונית הוא יוזמה של המינהלת להתחדשות עירונית טירת כרמל, והוא נפתח במסגרת הכשרות מקצועיות לבעלי דירות. במהלכו התקיימו ארבעה מפגשים שעסקו במגוון נושאים בהנחיית מומחים מהתחום: עבודת הנציגות במתחמי פינוי-בינוי, בהנחיית עו"ד גבריאל שגיא; מבוא להתחדשות עירונית, בהנחיית עו"ד אריאל פלביאן; היבטים כלכליים, בהנחיית נועם דעבול; והיבטים משפטיים וזכויות דיירים, בהנחיית עו"ד דנה קניאק.

במשוב שנערך מול משתתפי הקורס הובעה שביעות רצון רבה, הן מהמרצים והן מהחומר והידע שהועברו להם, וכן מכך שהקורס היה יעיל ומועיל, במיוחד בזכות ההיקף המצומצם והאינטימי שאיפשר שיח מקצועי ומעשיר. לאור ההצלחה ושביעות הרצון, ייפתח בקרוב מחזור נוסף של הקורס, אליו ניתן להירשם בטל' 04-7708248, 050-2179200 או במייל omrig@tirat-carmel.muni.il (עמרי גייגר, מנהל תחום חברה במינהלת להתחדשות עירונית טירת כרמל).

ראש העיר, דודו כהן: "ההשתתפות המרשימה של תושבי העיר בקורס מעידה על החשיבות שהם מעניקים לקידום נושא ההתחדשות העירונית, אותו אנו מובילים בטירת כרמל למען שיפור איכות החיים בעיר. הקורס הוא הזדמנות ללמידה ולפיתוח אישי, ומהווה פורום לשיתוף פעולה חשוב בין התושבים לבין העירייה והמינהלת, על מנת שיחד נוכל לקדם את ההתחדשות העירונית בטירת כרמל. אני מזמין את תושבי העיר להירשם ולקחת חלק במחזורים הבאים".

לנה אוסטר, מהנדסת העיר: "טירת כרמל עומדת בפני תקופה של שינויים בתחום ההתחדשות העירונית. לכן, מדובר בקורס חשוב המקנה לתושבי העיר כלים להתמודד עם התהליך והשלכותיו, ואני ממליצה לכל תושבי העיר להירשם למחזורים הבאים ולרכוש ידע וכלים שיסייעו להם בהמשך הדרך".

מנהלת מינהלת התחדשות עירונית טירת כרמל, סיגל ג'ינו: "תחום ההתחדשות העירונית כולל מושגים רבים, שרוב התושבים וגם בעלי מקצוע כאלה ואחרים לא מכירים ולא מבינים את משמעותם. הקורס שיצרנו נועד לשקף בצורה ברורה ומדויקת את התהליכים שהעיר עוברת, על מנת לצמצם את סימני השאלה ולמנוע פגיעה בזכויות הדיירים, ובעיקר להעביר מסר לתושבים – 'לא חותמים לפני שמתייעצים'. שמחנו לראות שההרצאות העבירו את המסר והקנו למשתתפים כלים להתמודד עם ההליך של פינוי-בינוי, ולשמחתי יש לנו כבר רשימת המתנה למחזור הקורס הבא".

 

צילומים: דוברות עיריית טירת כרמל

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות