ראשי האגפים בעיריית קריית ביאליק ערכו סיור מיוחד בת"א, כדי להבין איך לשפר את השירותים המוצעים לקהילת הלהט"בים בעיר

עיריית קריית ביאליק מרחיבה את השירותים לקהילה הגאה: מנהלי אגפים ומחלקות בעיריית קריית ביאליק יצאו לסיור לימודי להכרת קהילת להט"ב וצרכיה

במסגרת התאמת שירותים עירוניים הניתנים לתושבי העיר לקהילת להט"ב, יצאו לפני כשבןע מנהלי האגפים והמחלקות בעיריית קרית ביאליק לסיור הכשרה בתל אביב על מנת להכיר מקרוב את הקהילה הגאה, את צרכיה ואת השירותים הייחודיים שמספקת עבורם עיריית תל אביב – יפו.

במהלך הסיור המודרך נחשפו עובדי העירייה להיסטוריית הקהילה הלהט"בית , למדו על אבני הדרך והתמורות בעיצובה ומעמדה הציבורי. בין השאר ביקרה הקבוצה במרכז הגאה המופעל על ידי עיריית תל אביב- יפו ומשמש כבית לקהילה הנותן מענה מקיף לצרכיה.

מנהל המרכז  רובי מגן הציג בפני עובדי הרשות את השירותים אשר מספק המרכז הגאה כגון אירועי תרבות, מופעי דראג, הצגות, הופעות, מסיבות ותערוכות אמנות. במקום פועלת גם קליניקה המתמחה בטיפול רפואי בלהט"ב המורכבת מצוות רב-מקצועי הכולל פסיכולוגים קליניים, ועובדים סוציאליים, בוגרי בתי ספר לפסיכותרפיה, במגוון התמחויות. דגש מיוחד ניתן בטיפול בילדים ונוער על הקשת הטרנסית ומגווני מגדר.

רובי מגן ציין בדבריו כי למרות לוח הזמנים הצפוף שלו עקב ההכנות הנמרצות למצעד הגאווה בחודש יוני הקרוב, היה לו חשוב לפגוש באופן אישי את הנהלת עיריית קריית ביאליק שהיא חלוצה בתחום שיח ולימוד עמיתים וזו הנהלת העירייה הראשונה שמבקרת במרכז הגאה לצורכי הכשרה ולימוד. סיור ההכשרה התקיים בחסות ותמיכתו של משרד לשוויון חברתי.

ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי: "העיר שלנו ידועה בפלורליזם הדעות ללא קשר לדת, מגדר או גזע. אנו שואפים להתאים את השירותים העירונים לצרכי תושבינו ואף להרחיב את המגוון. כך בשנים האחרונות פועל בעיר מועדון גאה במסגרת הפעילות הקהילתית של רשת המתנ"סים. מחלקת הנוער שלנו פועלת בשיתוף עם ארגון הנוער הגאה – איגי ומפעילה קבוצות לנוער להט"ב. בשירות הפסיכולוגי ובאגף הרווחה ישנם עובדים ייעודיים המטפלים בקהילה הגאה. חשוב לחשוף את עובדי הרשות לצרכים הייחודיים של הקהילה".

 

צילום: עיריית קריית ביאליק

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות