לפי נתוני גיוס 2021: שיעור גיוס גבוה לצה”ל בקריית אתא, בעיקר ב”רוגוזין” ובישיבה התיכונית

לפי נתוני אנשי לשכת הגיוס שהציגו את נתוני גיוס 2021: שיעור הגיוס בקרב הגברים בקריית אתא עומד על 77% ובקרב הנשים 74% הגבוה מהממוצע באשכול והממוצע הארצי. 84% מבני הנוער בעיר מתגייסים לתפקידי לוחמה ושירות משמעותי בצה"ל. מדובר באחוזים גבוהים לאור העובדה ש-20 אחוז מהאוכלוסייה בעיר הם חרדים

בשבוע שעבר הוצגו בפני ראש העיר יעקב פרץ נתוני הגיוס של העיר ותוכניות ההכנה לצה”ל ברשות. בפגישה שנערכה בזום נכחו נציגי העירייה ביניהם מחזיקת תיק החינוך עו”ד עטרה מירב ברגר, מנהלת מחלקת החינוך ברוריה הספל, נציגי משרד הביטחון, נציגי משרד החינוך ביניהם מפקח מנהל חברה ונוער אשר ארביב, מנהלי התיכונים בעיר, מנכל רשת המתנסים ומנהל תכנית ההכנה לצה”ל .

בפגישה ציינו נציגי לשכת הגיוס כי שיעור הגיוס לצה”ל בקרית אתא גבוה ביחס לממוצע הארצי ולממוצע האשכול ועומד על 77% גיוס גברים (ארצי 70.6%)  ו- 74% גיוס נשים (ארצי 56.5%).  על פי הנתונים 85% מהנשים מתגייסות לתפקידי לוחמה ושירות משמעותי ו- 84% מהגברים מתגייסים לשירות קרבי ומשמעותי. אחד הנתונים המרשימים הוא שיעור הקצונה הגבוה בקרב גברים אשר עומד על 8.3% לעומת הממוצע הארצי העומד על 7.3% בלבד. לדברי משרד הביטחון הנתונים בעיר גבוהים לאור העובדה שבקריית אתא יש אחוז דתיים גבוה יחסית המהווה 20% מתושבי קרית אתא ומשפיע על נתוני הגיוס.

במהלך הפגישה נסקרו גם נתוני הגיוס בחלוקה לבתי הספר השונים. כך למשל, בחטיבה העליונה “רוגוזין” 93.3% מהגברים ו-98% מהנשים מתגייסים לצה”ל, כאשר 88.5% מהנשים מתגייסות לשירות משמעותי. בישיבה התיכונית 97% מתגייסים לצה”ל.

נציגי משרד הביטחון ציינו כי בקריית אתא קיים מודל רשותי אשר מוכיח את עצמו בהצלחה שנה אחר שנה. בבסיסו של המודל קיימת ראייה כוללת ועמוקה, תוך שיתוף פעולה מלא של כל הגורמים, הן בחינוך הפורמלי והן בחינוך הבלתי פורמלי. לאורך השנה מתקיימת פעילות ענפה בנושא ההכנה לצה”ל בשיתוף עם משרד הביטחון, לשכת הגיוס ומשרד החינוך. בקריית אתא קיימים מגוון פעילויות נוער להכנה לגיוס, ביניהם קבוצת “אחרי”, תנועות הנוער ובתי הספר המפעילים תוכנית הכנה לצה”ל מטעם משרד החינוך  החל מכיתה י’. התוכנית כוללת סל פעילויות נרחב : הרצאות, סדנאות, טיולי גדנ”ע, יריד צה”ל ומרכז הכנה, הכוונה וייעוץ. כמו כן, האגף להכנה לגיוס מעודד את בני הנוער לגיוס איכותי ע”י טיפול אישי,ייעוץ ומעקב בזמן השירות למניעת שחרור מוקדם. בנוסף, קיים טיפול פרטני באוכלוסיות מיוחדות ובעולים חדשים.

ראש העיר ציין כי ישנה חשיבות לבניית תוכנית עבודה שנתית המגדירה את היעדים עם דגש על מעקב ובקרה והמשך שיתוף פועלה פורה בין צה”ל והרשות. לדבריו,  “העובדה שאנו רואים עלייה במוטיבציה לשירות צבאי הינה תעודת כבוד לנוער המצוין של קרית אתא, המהווה מקור לגאווה. מערכת החינוך העירונית מפעילה מגוון פעילויות בנושא זה, מתוך ראיה מערכתית ,על פיה הגיוס, הינו חלק בלתי נפרד מהכשרת הנוער לאזרחות טובה.”

 

צילום: עיריית קריית אתא

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות