4 גינות כלבים מוקמות בימים אלו ברחבי קריית אתא. בגינות יהיו גם מתקני משחקים לכלבים

עיריית קריית אתא מקימה מספר גינות ציבוריות לשחרור כלבים. בשלב הראשון יוקמו 4 גינות ברחבי העיר. יותקנו בפארק מתקני משחקים ייעודיים לכלבים, עמדה של שקיות לאיסוף צואת כלבים, מתקני שתייה, תאורה וספסלים

עיריית קרית אתא מקימה בימים אלה 4 גינות חדשות לשחרור כלבים ברחבי העיר. בשלב הראשון יוקמו גינות כלבים ברחובות: מינץ, צבי הרר בשכונת גבעת רם, בגבעת אלונים וברחוב ג’אקומטי בגבעת טל.

בשלב הבא יוקמו גינות כלבים נוספות בפארק הספורט, בשכונת בית וגן, ברחוב ברכה פולד ובכצנלסון. בנוסף, ישודרג ויוגדל המתחם הקיים לשחרור הכלבים ברחוב לילנבלום.

גינת כלבים הינה מרחב מוגדר ומתוחם המאפשר לכלבים לקיים פעילות גופנית וחברתית תוך שמירה על בטחון ובריאות הציבור. הגנים נועדו להקל על בעלי הכלבים לשחרר את כלביהם באין מפריע , ללא צורך בשימוש ברצועה ולאפשר לכלבים להתרוצץ חופשי תוך צמצום מפגעי צואת הכלבים בשכונות.

להנאת המבקרים יותקנו בפארק מתקני משחקים ייעודיים לכלבים, עמדה של שקיות לאיסוף צואת כלבים, מתקני שתייה, תאורה וספסלים. הפארק יגודר ויוצב בו שער כפול בכניסה למניעת בריחה של כלבים ממתחם הגן.

במקביל להכשרת הגינות נמשכת פעילות האכיפה של העירייה נגד תופעת הכלבים המשוטטים ואי איסוף צרכיהם ע”י בעליהם.  האכיפה כוללת מתן דוחות לתושבים שלא ישמעו לחוקי העזר העירוני לאחזקת כלבים (דוחות ע”ס 730 ₪ עבור כלבים משוטטים ודוחות ע”ס 475 ₪ על אי איסוף צרכי כלבים).  בהתאם לחוק העזר לפיקוח על כלבים, נקבע כי אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה (ולעיתים גם במחסום) כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה.  בנוסף, ע”פ חוקי עזר מקומיים, חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלבים במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות.

 

צילום: עיריית קריית אתא

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    עוד ניוזים בשבילך

    Back to top button
    נגישות