מבצע אכיפה מיוחד בקריית אתא: של כלבים משוטטים, בדיקת רישיונות בתוקף וקנסות על אי איסוף צרכים

מחלקת חזות העיר בקריית אתא תגברה את הפקחים ולוכדי הכלבים אשר יפעלו ברחבי העיר במטרה למגר את התופעה של עלבים משוטטים ואי איסוף צרכים ומתן קנסות כבדים

במסגרת המאמץ העירוני להתמודד עם תופעת הכלבים המשוטטים בעיר, ממשיכה מחלקת חזות העיר במבצע אכיפה נרחב  הכולל תיגבור של פעילות הפקחים ולוכדי הכלבים.

הפעילות תתקיים במוקדים בהם קיים ריבוי של תלונות בנושא זה ובמהלכה יחולקו דוחות לתושבים שלא ישמעו לחוקי העזר העירוני לאחזקת כלבים. דוחות על סך 730 שקל עבור כלבים משוטטים ודוחות על סך 475 שקל על אי איסוף צרכי כלבים. בנוסף יבדקו הפקחים כי רישיונות הכלבים בתוקף על פי חוק.

בהתאם לחוק העזר לפיקוח על כלבים, נקבע כי אין להשאיר בעל חיים ללא השגחה. על הבעלים לטייל עם כלבם כשהוא קשור ברצועה (ולעיתים גם במחסום) כדי להגן הן על הכלב והן על הסביבה.  בנוסף, חלה על הבעלים חובת איסוף צואת כלבים במטרה למנוע מפגעים תברואתיים ומחלות. במקרים בהם נלכד כלב משוטט, נדרש בעל הכלב לשלם עבור הובלת הכלב לתחנה הוטרינרית בקריית אתא ודמי אחסון במכלאה, עד לשחרורו על ידי בעליו.

מעיריית קרית אתא נמסר: "תופעת הכלבים המשוטטים ללא בעליהם נתפסת כמטרד סביבתי ותברואתי העלול לפגוע באיכות החיים בעיר. על מנת לשמור על עיר נקייה ומטופחת אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה תמידי עם ציבור התושבים ותלויים גם באכפתיות של כל תושב ותושב, לפעול למען עצמם ולמען איכות החיים בעיר".

בעלי כלבים מתבקשים לאסוף אחר צרכי כלביהם ולא לשחררם ללא השגחה. תושבים הנתקלים בכלב משוטט או במפגע במרחב הציבורי מוזמנים לפנות למוקד העירוני 109.

 

צילום אילוסטרציה: גטיאימג'ס

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות