קריית ביאליק פותחת 4 בתי ספר יסודיים לבחירה מבוקרת לעולים לכיתה א'

עיריית קריית ביאליק החליטה לפתוח 4 בתי ספר יסודיים לבחירה מבוקרת. בתי הספר יהיו: מיתרים, ביאליק, פסגות וקדימה. הם ייפתחו בשנת הלימודים הבאה להרשמה לכיתה א' שלא לפי אזורי הרישום

בשנים האחרונות עברו בתי ספר יסודיים בקריית ביאליק הליך מעמיק של קביעת ייחודיותם, כאשר כל צוות חינוכי בחר להדגיש את התחומים בהם בית הספר מבקש להתמקצע.

בשנת הלימודים הקודמת הופעל פיילוט של פתיחת שני בתי הספר: מיתרים וביאליק, לבחירה מבוקרת לרישום תלמידי כיתות א' והשנה התרחב המיזם לבתי הספר פסגות וקדימה.

ההורים שילדיהם עולים לכיתה א' יכולים לבחור שלא לשלוח את ילדיהם לבית ספר "עוגן" בהתאם למקום מגוריהם, אלא לרשום את הילד לאחד מבתי הספר שנפתחו לבחירה. בכדי לחשוף את ייחודיותם ואת נקודות החוזק, יקיימו בתי הספר שנפתחו לבחירה ימי חשיפה בזום. כמו כן, השיקה עיריית קריית ביאליק בשיתוף משרד החינוך מידעון רישום לכיתות א' המסביר את ייחודיות בתי הספר ואת הליכי הבחירה.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, הסביר את ההחלטה: "קריית ביאליק היא עיר עם מערכת חינוך מהמובילות במדינה, הניצבת במקום הראשון בין העיריות בהשקעה לתלמיד. המעבר מגן הילדים לכיתה א' הינו אבן דרך משמעותית בחיי הילדים. קריית ביאליק הצטרפה לתוכנית הבחירה המבוקרת שמקדם משרד החינוך מתוך אמונה בחשיבות התאמת בית הספר לצרכי הילד. על מנת להעצים את חוויית הלמידה ו"לתפור חליפה אישית" לכל תלמיד, בתי הספר בעיר עברו תהליך מעמיק של בניית ייחודיות. אני מאמין כי בשיתוף פעולה עם ההורים, צוותי ההוראה של בתי הספר והמנהלים נמשיך להצעיד את מערכת החינוך העירונית קדימה. לא בכדי מועמדת מערכת החינוך של עירנו לפרס החינוך היישובי הארצי בפעם השנייה".

 

בתמונה: מרחב למידה באחד מבתי הספר בעיר. צילום: עיריית קריית ביאליק

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות