תקציב עיריית קריית ביאליק בסך 349,172,000 מיליון שקל לשנת 2021, יועבר לאישור עם השקעה גדולה יותר בחינוך ובשירותים לתושבים

תקציב עיריית קריית ביאליק לשנת 2021 הוגש לאישור מועצת העיר. תקציב החינוך יעמוד על 127 מיליון שקל, פי 4 גבוה יותר מתקציב החינוך לפני כניסתו של אלי דוקורסקי לתפקיד

ועדת הכספים של עיריית קריית ביאליק אישרה את הצעת התקציב לשנת 2021. מועצת העיר עתידה לדון בו ולאשרו בישיבתה הקרובה. הצעת התקציב לשנת 2021 מסתכמת  לסך של 349,172,000 שקל המבטאת את המשך הפיתוח ותנופת העשייה  בעיר.

הצעת התקציב מייצגת את רמת הפעילות הריאלית הצפויה של העירייה ותואמת את  צרכיה. תקציב העירייה לשנת 2021 כולל מרכיבי התייעלות פנימית, תוך שמירה על רמת שירותים מוניציפאליים גבוהה התואמת את צורכי התושבים, וכל זאת ללא העלאה חריגה בחיובי הארנונה.

התקציב מייצג את היעדים והמדיניות אותם מתווה ראש העיר, אלי דוקורסקי, כאשר העירייה משקיעה את מירב משאביה (55 אחוז) בשירותים הממלכתיים הניתנים לתושבי העיר, כגון חינוך בגני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים וחטיבה עליונה, אגודות ספורט, תנועות נוער, קונסרבטוריון, להקות זמר ופעולות תרבות שונות.

כמו כן, משקיעה העירייה בתחומי רווחה לרבות בעלי צרכים מיוחדים, עולים חדשים, עזרה למשפחות נזקקות ומועדוני קשישים. בנוסף התקציב מיועד לשירותי דת, תחום הבריאות ואיכות הסביבה.

עיריית קריית ביאליק משקיעה מכספה גם בתחומים שאין חובה עליה לנהלם וברשויות מקומיות רבות אחרות תחומים אלו מנוהלים על ידי גורמי חוץ.

בעירייה מסבירים: “נכונות העירייה ליטול על עצמה את התחומים הנוספים מבטאת את חוסנה החברתי ואת איתנותה הכלכלית. ההכנסות העצמיות הצפויות לשנת 2021 הינן בשיעור של 75% מסך כל ההכנסות והן אמורות להסתכם בסך של 262,183,000 שקל. שיעור גביית הארנונה הצפוי מהווה 61% מסך ההכנסות העצמיות של העירייה וכ – 46% מסך כל הכנסות העירייה בתקציב הרגיל.

“נתונים אלו מעידים על הצלחת מאמצי הגביה שנעשו בעירייה בשנים האחרונות. החלק הארי בהוצאות התקציב הינו נושא הפעולות לתועלת הציבור, המהווה שיעור של 72% מסך כל ההוצאות המסתכמות לסך של 249,195,000 שקל.

מרכיב הפעולות בתקציב עיריית קריית ביאליק הינו אחד הגבוהים בשלטון המקומי בישראל.

הוצאות השכר מהוות שיעור של כ – 28% מסך כל ההוצאות והן כוללות פנסיה תקציבית שלמעשה הוצאות השכר מהוות 24% בלבד מכלל התקציב.

חלקו של מרכיב השכר מסך של תקציב העירייה הינו מהנמוכים בשלטון המקומי בישראל. פירעון מלוות מהווה שיעור של כ – 4.5% מסך כל ההוצאות ומסתכם ב – 15,899,000 שקל”.

ראש העיר אלי דוקורסקי: “בקריית ביאליק, באופן מובהק, מרבית תקציב העירייה מופנה ישירות לפעילות למען תושבי העיר. כך, לדוגמא, תקציב החינוך יעמוד על 127מיליון שקל,  שיגיעו לכל תלמידה ותלמיד. לא בכדי קריית ביאליק נמצאת במקום הראשון בין העיריות בארץ בהשקעה פר תלמיד.

“יחד עם זאת לאור הקיצוצים הכבדים בהשתתפות הממשלה, בין השאר בשל אי אישור תקציב המדינה לשנת 2021, פגיעה במענק האיזון של עיריית קריית ביאליק וגזירות אחרות, מחייבים אותנו להקפדה מרבית ושמירה על מסגרת התקציב הכוללת מדיניות של הידוק החגורה בהוצאות ומימוש מלוא פוטנציאל ההכנסות. בדרך זו נוכל להמשיך ולהנהיג את העיר להצלחה בניהול שקוף ואחראי”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות