עם קצת יצירתיות וקצת העזה התלמידים שלנו עוד יצאו עם ערך מוסף ממשבר הקורונה

כאשר הבינו במשרד החינוך שבתי הספר ידרשו לכוח עזר לימודי בפיצול הכיתות לקפסולות לימוד, הם הקצו לכל בית ספר סכום לכוח עזר לימודי. בעיריית נשר השקיעו את המשאבים בגיוס של בעלי מקצועות שנפגעו בתקופת הקורונה ונתנו לתלמידים ערך מוסף שלא היה אפשרי בימים כתיקונם. מישהו אמר לימונדה?

בעיריית נשר עושים משהו אחרת. במקום לחפש סטודנטים להוראה כדי שישמשו ממלאי מקום בחלוקה החדשה לקפסולות, החליטו במחלקת החינוך העירונית לגייס את מיטב בעלי המקצוע שבחל״ת או שאיבדו את עבודתם בעקבות הקורונה ולתת לילדים להתנסות בתחומי ידע שמעולם לא חוו. בין השיעורים המרתקים ביותר- יוגה, רובוטיקה, תיפוף ויצירה. המורים גם מודים שלא דמיינו את עצמם בסיטואציה כזו. רבים מהם לא עבדו בכלל עם ילדים טרם פרוץ המשבר והיום הם מסתכלים על דברים בצורה שונה ביותר.
גלי כהן, מנהלת מחלקת החינוך בעיריית נשר אמרה ״מצאנו מגוון גדול של מועמדים לתפקידי כח העזר הלימודי, חלקם עם רזומה מרשים בתעשיות של בידור, כמו למשל אחראי התלבושות בהופעות הפסטיגל, מדריכי יוגה ידועים ועוד אנשים מוכשרים ביותר. ראש העיר זיהה מיד את הפוטנציאל והנחה לתת להם את החללים והציוד שלהם הם זקוקים ולשנות את מתכונת הלימודים. "התגלגלה לפתחנו הזדמנות למשהו באמת מיוחד ולקחנו אותו בשתי ידיים, תגובות ההורים נלהבות במיוחד.״
ראש העיר, רועי לוי ״ציבור עצום נמצא כיום מחוסר עבודה בעקבות המגפה שעודנה מתפשטת בישראל ובעולם כולו. כאשר ניתנה לנו אפשרות לעזור במקצת לאותם מחוסרי עבודה, גילנו שאנחנו מקבלים הרבה יותר. מערכת החינוך בנשר נמצאת בפסגת הטבלה של ההשקעה פר תלמיד במדינת ישראל. חשוב להבין כי ההשקעה היא לא רק במונחים כספיים בלבד. הראייה הרחבה שמאפיינת את מערכת החינוך העירונית, היא זו שאפשרה לפרויקט המדהים הזה לתפוס מקום. אין דבר משמח יותר מלראות את בנותיי, אשר לומדות בעיר בכיתות א׳ וב׳ , שבות הביתה עם חיוך כדי להשוויץ בתרגילי היוגה שלמדו או בפרויקט רובוטיקה שהן שותפות לו."

משקיעים בחינוך. נשר. צילום דוברות עיריית נשרמשקיעים בחינוך. נשר. צילום דוברות עיריית נשר
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות