קריית ביאליק מובילה מבין כל ערי האזור בזכאות לבגרות מצטיינת

שיעור הזכאים לבגרות מצטיינת בקריית ביאליק עומד על 10.2% והוא גבוה באופן משמעותי לעומת שאר הערים הסמוכות. דוקורסקי: "גאה במערכת החינוך העירונית ששמה לה דגש לתעודת בגרות איכותית ומשמעותית"

מנתוני דו"ח "התמונה החינוכית" לשנת הלימודים תשע"ט שפרסם משרד החינוך עולה כי קריית ביאליק מובילה בין הקריות בזכאות לבגרות מצטיינת.

על פי הנתונים היישוביים ניתן לראות עלייה בשיעור הזכאים לבגרות עם 86.3% זכאות, עלייה של כמעט 3% משנה הקודמת.

שיעור הזכאים לבגרות מצטיינת עומד על 10.2% והוא גבוה באופן משמעותי לעומת שאר הערים הסמוכות. אחוז התלמידים הלומדים אנגלית ברמה של 5 יחידות  עומד 52.5 אחוז לעומת 39.1 אחוז ברמה הארצית.

היות ובקריית ביאליק קיים תיכון אחד המושך אליו עשרות תלמידים מהישובים הסמוכים אשר לא נכללים בתוצאות הבגרות היישוביות של קריית ביאליק אלה בעיר מגוריהם של התלמידים. כתוצאה מכך, הנתון הבית ספרי של הזכאות לבגרות אף גבוה יותר מהיישובי ועומד על 91.4%, עלייה של כ – 4.5% מהשנה הקודמת. שיעור הזכאים לבגרות מצטיינת עומד על 11.4% לעומת 8.8% הארצי. שיעור ההתמדה עומד על 93.2%  לעומת 79.8% הארצי.

ראש העיר אלי דוקורסקי, ציין בסיפוק: "אני גאה במערכת החינוך העירונית ששמה לה דגש לתעודת בגרות איכותית ומשמעותית המהווה שער כניסה להשכלה גבוהה. לא בכדי נבחרה קריית ביאליק  להיות מועמדת מחוז חיפה לפרס החינוך היישובי הארצי לשנת 2020. זאת פעם שניה שמערכת החינוך שלנו מוגשת לפרס הארצי היוקרתי שכבר הוענק לנו בשנת 2012 על ידי שר החינוך דאז, שי פירון"

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות