קריית אתא דורגה במקום הראשון בקריות ובחיפה בשיעור הזכאות לבגרות לשנת תשע”ט, עם מעל 88 אחוז זכאים

על פי התמונה החינוכית שפרסם משרד החינוך, קריית אתא רשמה עלייה של 2 אחוז בזכאים לבגרות, לעומת השנה שעברה ומובילה גם במדדים הארציים עם 88.6 אחוז זכאים לבגרות- הנתון הגבוה מבין כל הקריות וחיפה

גם השנה רשמה קריית אתא הישג מדהים למערכת החינוך: על פי נתוני משרד החינוך שפורסמו, קריית אתא מובילה בשיעור הזכאות לבגרות לשנת תשע”ט מבין ערי הקריות וחיפה. 

הממוצע היישובי של שיעור הזכאים לבגרות מהלומדים ברשות (ללא החינוך המיוחד) עומד על 88.6% הגבוה משמעותית מהממוצע הארצי (69.7%) ומשאר ערי הקריות וחיפה. חשוב לציין כי נתונים אלה מרשימים במיוחד לאור העובדה כי בקריית אתא 10% מאוכלוסייה הם חרדים אשר אינם ניגשים לבגרות כלל.
הנתונים פורסמו באתר של משרד החינוך “שקיפות לחינוך” הכולל את נתוני “התמונה החינוכית” של כל הרשויות המקומיות ושל כל בתי הספר העל יסודיים. נתוני בתי הספר מופיעים על פי עשירון טיפוח וכן בהשוואה לתמונה הארצית ולבתי הספר הדומים להם.
עיריית קרית אתא שמה את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות ומקדישה לנושא זה כמחצית מתקציבה. משאבים רבים מושקעים מדי שנה במערכת החינוך וביניהם בניית בתי ספר חדשים, ציודם, מחשוב, מעבדות, אולמות ספורט ותוכניות לימוד מתקדמות ואיכותיות. דגש רב הושם בנושא הנדסת האנוש, מתוך מחשבה לאפשר לתלמידים סביבת לימודים נעימה ונוחה, במטרה לעודד הישגים לימודיים ומצוינות.
יעקב פרץ, ראש עיריית קריית אתא, ציין בסיפוק:”אנו רואים בחינוך כגורם העיקרי המחולל שינוי באיכות החיים בעיר ולשם כך אנו משקיעים את מירב המשאבים בהטמעת תכניות לימוד ייחודיות, לצד תכניות העשרה ופיתוח פיזי של מוסדות החינוך. בקריית אתא קיימת קהילה חינוכית הרואה במשותף את צרכי התלמידים, ההורים והמורים ואשר הפכה את מערכת החינוך בעיר למקור גאווה. מדד התמונה החינוכית מהווה עבורנו כלי עבודה להמשך קידומה של מערכת החינוך העירונית ולהעצמתם של ילדי העיר”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות