קריית ביאליק עם הפנים לעתיד: קורס פסיכומטרי ב-500 שקל בלבד לתושבי קריית ביאליק, במקום בעלות של 8000 שקל

בקריית ביאליק עושים: כדי לעודד את בני העיר לצאת ללימודים גבוהים, מספטמבר הקרוב יתקיימו קורסים פסיכומטרים לכל תושב שירצה, בעלות סמלית של 500 שקל, במקום 8000 שקל העלות המקורית

עיריית קריית ביאליק תצא בימים הקרובים בפרסום נרחב של מיזם חברתי המציע קורס הכנה לפסיכומטרי לתושבי העיר במחיר סמלי של 500 שקל. בימינו תעודת בגרות שפעם הייתה תנאי סף לקבלה למקום העבודה כבר אינה מספקת. רף הדרישות במקומות העבודה הרבים עלה ומצריך תואר ראשון לפחות. בכדי להתקבל ללימודים הגבוהים נדרשים המועמדים לעמוד מבחן פסיכומטרי, מבחן ייחודי שבודק את הכישורים והמיומנויות הלימודיות של המועמד. בכדי להצליח בבחינת הכניסה יש להתכונן היטב ולתרגל את סגנון השאלות והזמן הקצר שהוקצב לכל חלק. קורסי הכנה לפסיכומטרי שהתפתחו בעשרים השנים האחרונות באים לעזור לנבדקים לעבור את המבחן בהצלחה, אך עלותם של הקורסים גבוה למדי ואף מגיעה לכ – 8000 שקל.

בכדי לאפשר שוויון הזדמנויות ולתת הזדמנות להשתתף בקורס ההכנה גם לאלו שידם אינה משגת, החליטה עיריית קריית ביאליק לקיים קורסי פסיכומטרי בעלות סמלית בלבד למשתתפים ולסבסד את עלותו האמיתית של הקורס. לצורך הפעלת המיזם חברו עיריית קריית ביאליק  ומפעל הפיס יחדיו.

הקורס הקרוב יפתח ב- 23 לספטמבר וישתתפו בו 30 תלמידים. עקב מגבלות הקורונה הקורס יועבר בזום בשידור ישיר, כאשר התלמידים צופים במורה הנמצא מול הלוח כאילו היו נמצאים מולו בכיתה האמתית.  משתתפי הקורס יוכלו לצפות גם בשיעורים מוקלטים במידה ויעדרו מהשיעור או ירצו לחזור על ההסבר. במהלך הקורס יתקיימו 5 מבחני סימולציה ו- 3 שבועות של מרתון לחיזוק ותרגול החומר הנלמד לקראת מועד מבחן הפסיכומטרי. בנוסף לכך תעמוד לרשות המשתתפים אפליקציה לתרגול עצמי. הקורס יימשך כ- 3 חודשים עד מועד המבחן הפסיכומטרי הקרוב שיתקיים בדצמבר.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: “במקרים רבים טיב ההשכלה קובע את כושר השתכרות בעתיד, את גיוון אפשרויות הפרנסה וקריירה. בכוונתנו לתת הזדמנות שווה לכל בני ובנות העיר ולאפשר להם קורס הכנה לפסיכומטרי במחיר סמלי בכדי לפתוח בפניהם את שערי האקדמיה. אני מודה לחבר מועצת העיר יעקב בוחבוט שהציע את המיזם שאנו כעת מוציאים אל הפועל”.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות