שר החינוך הגיע לפגישת עבודה בעיריית קריית אתא ושרטט את המתווה המדויק לפתיחת שנת הלימודים

שר החינוך, יואב גלנט, הגיע אתמול לקריית אתא ויחד עם ראש העיר וראשי מערכת החינוך העירונית קבעו את מתווה פתיחת שנת הלימודים. כך תפתח שנת הלימודים עבור כל התלמידים

21 יום לפתיחת שנת הלימודים תשפ״א, לראשונה הגיע שר חינוך לתדרוך ראשי רשויות ומנהלי אגפי חינוך בקריות לקראת פתיחת שנת הלימודים
שר החינוך יואב גלנט, הגיע אתמול לעיריית קריית אתא לתדרוך עם ראש העיר יעקב פרץ וראשי הרשויות באזור. השר הציג בפניהם את המתווים להפעלת בתי הספר ואת אורחות החיים הנלווים להם לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ”א באחד בספטמבר. במפגש השתתפו גם מנהל המחוז, ד”ר סער הראל ומפקחות משרד החינוך.
השר הציג את הקצאת המשאבים בהיקף של מעל 4 מיליארד שקלים שיופנו לטובת תוספת כוח אדם, רכישת ציוד קצה לתלמידים, תגבור מערך הניקיון במוסדות החינוך ומענים לאוכלוסיות ייחודיות.
בפגישה סוכם על הענקת תקציבים משמעותיים לרכישת אמצעי קצה למוסדות חינוך, ולהקמת ספריית השאלת אמצעי קצה לתלמידים שאין ברשותם ואין ביכולתם לרכוש אותם לצורך למידה מרחוק לנוכח משבר הקורונה. בנוסף, סוכם על מתן תוספת של מעל – 1,000 שעות לימוד לתגבור מערך צוותי החינוך בקרית אתא וכן תוספת של מאות אלפי שקלים שיועברו על ידי משרד החינוך לעיריות לצורך רכישת אמצעי מיגון וההסברה לתלמידים ולצוותי החינוך בעיר.
שר החינוך, יואב גלנט הודה לראש העיר יעקב פרץ ולשאר ראשי הערים, המפקחים והמנהלים שמגויסים להצלחת התהליך.
שר החינוך, יואב גלנט: ״ביקשתי להגיע הבוקר לקריות ולהציג את המתווים על מנת ליצור שקיפות, אמון ושיתוף פעולה עם ראשי הרשויות, מנהלי מערכות החינוך ובתי הספר באזור. המתווה לפתיחת שנת הלימודים נשען על שלושה יעדים שעומדים לפנינו באחד בספטמבר: לשמור על בריאות כלל התלמידים מכל המגזרים, להקנות להם חינוך ולאפשר להם לרכוש השכלה. כל תלמידה ותלמיד במדינת ישראל זכאים לחינוך הולם ולתנאים ראויים. משרד החינוך בראשותי עושה לילות כימים כדי לתת מענה הולם בשנת הלימודים הקרובה לכל תלמיד, מכל מגזר ומכל איזור. מערכת החינוך תפתח את שנת הלימודים כסדרה ותוסיף להיות עוגן לאומי עבור מיליוני תלמידים, הורים וצוותי הוראה.
ראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ: “קיימת חשיבות עליונה בקיום המשך שגרת החינוך במציאות מאתגרת זו כאשר התגייסות כל הגורמים היא המפתח להצלחתה. אנו נפעל ככל הניתן בכדי להבטיח את המשך יציאת ההורים לעבודה, בריאות התלמידים והמשך הקניית חינוך ילדי העיר .”

ד”ר סער הראל, מנהל המחוז: “אני מודה לשר החינוך גלנט על נחישותו לפתוח את שנת הלימודים ועל הכנת המתווה המותאם לצורכי מערכת החינוך. ההיערכות ופתיחת שנה”ל במתכונת המיוחדת דורשת מאמץ והתגייסות של כל השותפים למהלך החינוכי – אני מאמין שבעזרת ובאמצעות שיתוף הפעולה והאמון הדדי נוכל לפתוח ולקיים למידה באופן המיטבי ביותר בתקופה מאתגרת זו”.

להלן עיקרי המתווה:

גני ילדים כולל חינוך מיוחד: למידה כבשגרה, ללא פיצול, 6 ימים בשבוע במוסדות החינוך

צהרוני ”ניצנים” – 5 ימים בשבוע, בקבוצות קבועות ובצוותים קבועים. (משרד החינוך ערוך, התקציב להשלמה עבור משרד החינוך הוקצה, הבסיס בהחלטת ממשלה נפרדת).

מסכות – ילדים לא יידרשו לעטות מסכה

כיתות א’-ב’ כולל חינוך מיוחד:

למידה – כבשגרה, ללא פיצול, לפחות 5 ימים בשבוע בימים א’ – ה’ במוסדות החינוך (לפחות 25 שעות שבועיות).

חינוך מיוחד – הלמידה תתקיים כבשגרה, ללא פיצול ובמשך 6 ימים בשבוע.

“צהרוני ”ניצנים” – 5 ימים בשבוע, בקבוצות קבועות ובצוותים קבועים (משרד החינוך ערוך, התקציב להשלמה עבור משרד החינוך הוקצה, הבסיס בהחלטת ממשלה נפרדת).
מסכות – תלמידים לא יידרשו לעטות מסכה.

כיתות ג-ד כולל חינוך מיוחד

למידה – תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, לפחות 5 ימים בשבוע, בימים א’-ה’ במוסדות החינוך (לפחות 25 שעות שבועיות).
תוספת כ”א שבועית לכיתה: 12.5 שעות הוראה שבועיות \12.5 שעות עוזרי חינוך.
חינוך מיוחד – הלמידה תתקיים כבשגרה, ללא פיצול ובמשך 6 ימים בשבוע.
עטית מסכה– תלמידי כיתות ג׳-ד׳ יתבקשו לעטות מסכות בהפסקות, בתוך כיתות הלימוד רק תלמידי כיתות ד׳ יתבקשו לעטות מסכה.
שמירה על מרחק- בשיעורים כל תלמיד בשולחן, ריחוק בהפסקות.

כיתות ה’- ו’ כולל חינוך מיוחד

למידה – תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, לפחות יומיים בשבוע במוסדות החינוך (לפחות 9 שעות שבועיות) ולפחות 3 ימים בשבוע למידה מרחוק. ייעשה מאמץ מיוחד ללמד יותר מיומיים במוסדות החינוך.
חינוך מיוחד – הלמידה תתקיים כבשגרה, ללא פיצול ובמשך 6 ימים בשבוע.
עטית מסכה – בשיעורים ובהפסקות.
שמירה על מרחק – בשיעורים כל תלמיד בשולחן, ריחוק בהפסקות.

כיתות ז’-י”ב כולל חינוך מיוחד

למידה – תתקיים בקבוצות קבועות של עד 18 תלמידים, לפחות יומיים בשבוע במוסדות החינוך (לפחות 10 שעות שבועיות), ויתר הימים למידה מרחוק.
מעבר בין קבוצות/מגמות – 5 קבוצות לכל היותר.

החינוך המיוחד – הלמידה תתקיים כבשגרה, ללא פיצול ובמשך 6 ימים בשבוע.

עטית מסכה – בשיעורים ובהפסקות.

שמירה על מרחק – בשיעורים כל תלמיד בשולחן, ריחוק בהפסקות.

אוכלוסיות מיוחדות:

תלמידי החינוך המיוחד, ילדי השילוב, נוער בסיכון, כפרי הנוער ועולים חדשים – ילמדו בכל תרחיש במוסדות החינוך.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close