ניוזים חמיםבריאות

סוגרת מעגל

גזל ח'שיבון בעלת תואר שני במדעי הרפואה וחוקרת סרטן, לא שוכחת את התאונה שנחשפה אליה כשהייתה קטנה. החודש היא סיימה קורס חובשים במד"א והתחילה להתנדב

החודש הוכשרו 16 חובשים חדשים בתחנת מד"א חיפה. בין החובשים החדשים שסיימו את הקורס – גזל ח'שיבון, שהגיעה מסיבה מעניינת שגרמה לה להחליט להתנדב במד"א.

גזל, בת 26 מכפר כנא, בעלת תואר שני במדעי הרפואה ועובדת כחוקרת סרטן, לא הרגישה שלמה עד שהתחילה להתנדב במד"א. כשגזל הייתה בת שבע היא נסעה עם משפחתה לחרמון, בדרך הם נתקלו בתאונה דרכים קשה. משפחתה של גזל עצרו כדי לנסות ולסייע למשפחה שהייתה מעורבת בתאונה, אך לא היה להם כל ידע רפואי שיכל לעזור. אחד הילדים שנפגע בתאונה נהרג וזה נחרט בזיכרונה. בעקבות האירוע הטראומטי שנחשפה אליו גזל לא יכלה לחשוב על האפשרות שתתקל בסיטואציה כזאת או אחרת ותישאר חסרת אונים לעזור לפצועים.

החודש לאחר שסיימה קורס חובשים במד"א, גזל עלתה על האמבולנס בפעם הראשונה, חדורת מטרה כדי לסייע ולנסות למנוע מקרים דומים.

גזל ח'שיבון, חובשת בתחנת מד"א חיפה: "ההחלטה להתנדב במד"א הגיעה מתחושת שליחות בעקבות אירוע טראומטי שחוויתי כילדה ונצרב בזיכרון שלי. הרגשת החוסר אונים מול התאונה נשארו בי עד היום. למרות שרכשתי תואר שני במדעי הרפואה, עדיין היה חסר לי טעם העזרה וההתנדבות. כששמעתי מאחותי, שגם היא מתנדבת במד"א, על הארגון והעשייה המשמעותית בו, הבנתי שזה המקום הנכון עבורי. הגעתי לקורס חובשים במרחב כרמל- של מד"א בחיפה, עם הרבה התרגשות. כל פעם שאני עולה על האמבולנס, אני מרגישה שאני סוגרת מעגל – הכאב והחוסר אונים של אז הפכו לכוח ולתקווה. ההתנדבות במד"א היא המקום שבו אני מגשימה את החלום שלי והופכת את הכאב האישי לכוח ולתקווה עבור אחרים. אני אהיה שם למען כל מי שנמצא בסכנת חיים בין אם בכביש ובין אם במקום אחר".

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות