ניוזים חמיםבריאות

כללית בגליל המערבי והקהילה הדרוזית: חזית משותפת למען בריאות הציבור

המפגש התקיים במקום הקדוש נבי אל- חד׳ר שבכפר יאסיף וכיבדו את המפגש בנוכחותם, השייח׳ מואפק טריף, חברי המועצה הדתית הדרוזית העליונה, אימאמים, מובילי דעה מהעדה הדרוזית וראשי רשויות מהעדה הדרוזית. למפגש הוזמנו גם צוותי כלל מרפאות ועובדי מנהלת אשר מהחברה הדרוזית

בצל הימים המתוחים והלחימה בגבול הצפון, התקיים בשבוע שעבר (3.7) מפגש חשוב בנושא קידום בריאות בחברה הדרוזית בהובלת מנהלת אשר, שאחראית על מרפאות הכללית בגליל המערבי. המפגש התקיים במקום הקדוש נבי אל- חד׳ר שבכפר יאסיף וכיבדו את המפגש בנוכחותם, השייח׳ מואפק טריף, חברי המועצה הדתית הדרוזית העליונה, אימאמים, מובילי דעה מהעדה הדרוזית וראשי רשויות מהעדה הדרוזית. למפגש הוזמנו גם צוותי כלל מרפאות ועובדי מנהלת אשר מהחברה הדרוזית.

את המפגש,  שנועד לייצר שיתופי פעולה למען שמירה על בריאות הציבור הדרוזי, פתח השייח מואפק טריף, שהודה למנהל המחוז ולמנהלת אשר על קיום המפגש ועל השותפות רבת השנים בכל הקשור בפיתוח שרותים, תשתיות ובנית דור ההמשך בישובים הדרוזיים בגליל המערבי, הדגיש את חשיבות הנושא וקרא קריאה נרגשת לשיתוף פעולה בין כל הגורמים המעורבים לשם שמירה על בריאות הציבור.  ״הייחוד של הכנס הוא בעצם השיתוף והחיבור, בין אנשי הרפואה לבין אנשי קהילה, שהם בעלי השפעה חברתית. ייתכן ואם כל גוף היה פועל בנפרד, בספק אם ניתן היה להעביר את המסר הנכון לכלל הציבור הדרוזי״. עוד אמר השייח' טריף כי בדת הדרוזית יש מקום של בכורה לבריאות האדם, "הרי הגוף הוא ייצור אלוהי שיש לשמור עליו מכל משמר".

בהמשך שמעו המשתתפים סקירה נרחבת של רונן נודלמן מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית, על שרותי כללית בחברה הדרוזית וכן על ההישגים המשמעותיים במדדי השירות והאיכות הרפואית.  את דבריו סיכם רונן ואמר: ״אני מוקיר תודה על שיתוף הפעולה רב השנים עם השייח והנהגת העדה וכן עם ראשי המועצות ובטוח כי יחד נמשיך לפעול לשמירה וקידום הבריאות של הציבור הדרוזי״.

לאחר מכן התקיימו חמש הרצאות של רופאי ועובדי המנהלת, כולם בני העדה הדרוזית, בנושאים שונים הקשורים לרפואה מונעת וקידום בריאות: פרופ׳ כמאל חסן דיבר על מחלות כליה ויתר ל״ד; ד״ר חסן ח׳יר אל דין-הרצה בנושא מחלת הסוכרת; האחות אפנאן הנו- הסבירה על תחום הרפואה מונעת; הרוקחת מוניא בדר- הרצתה על ניהול הטיפול התרופתי בתחלואה כרונית והתזונאית דועאא' קטיש– דיברה על תזונה ואורח חיים בריא.

את היום סיכמה ד״ר ליעד ורדי מנהלת האזור, כאשר סיפרה על תוכניות העבודה  לקידום הנושאים ולהמשך שיתופי הפעולה. היה מפגש פורה ומשמעותי, רבים מהמשתתפים ציינו כי המפגש תרם רבות להבנת חשיבות הנושא וכי הם נחושים לפעול יחד כדי להביא לשינוי חיובי בתחום זה.

מפגש כללית עם החברה הדרוזית. צילום ענאן מולא
[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות