ניוזים חמיםחיפה

32 מתנדבים סיימו השבוע קורס חילוץ והצלה (מחלץ 02) אותו מקיימת העירייה בשיתוף עם פיקוד העורף

חברי הצוות יצטרפו ליחידת החילוץ וההצלה העירונית, אותה הקים אגף הביטחון בעירית חיפה בשנת 2019

 

אגף הביטחון בעיריית חיפה מוסיף להיערך לשיפור מוכנות העיר ותושביה לחירום, וממשיך לפעול להקמת צוותי מתנדבים מקצועיים, אשר יעניקו סיוע ראשוני באירועי חירום, בהם יידרש לחלץ נפגעים תחת הריסות מבנים.

צוותי החילוץ מוקמים על בסיס ניסיון שנצבר ברחבי העולם, המלמד, כי במרבית המקרים, בהם נדרש חילוץ, הראשונים הנמצאים בזירה הם אלו המתגוררים בסמוך למקום האירוע, בעוד שהכוחות "המקצועיים" מגיעים בשלבים מאוחרים יותר.

חברי הצוות, בהם נשים וגברים ממגזרים ושכונות שונות של העיר, הוכשרו ע"י אנשי פיקוד העורף, לחילוץ מהריסות במטרה להציל חיים, בין אם בשגרה כתוצאה מהתמוטטות מבנים ובין אם כתוצאה מאירועי מלחמה או אסונות טבע.

הכשרת הצוות נמשכה שלושה ימים, כאשר היום הראשון הוקדש למידע עיוני, בו קיבלו חברי הצוות רקע כללי על מצבי חירום וכללי התנהגות בחירום, הרס מבנים, היכרות עם גורמי הצלה וחירום ופעולות חילוץ בסיסיות.

ביומיים הנותרים עברו המתנדבים אימון מעשי, במסגרתו למדו לתפעל ציוד חילוץ מקצועי והשתתפו בין היתר בתרגיל מסכם, במסגרתו דימו חילוץ מספר רב של נפגעים מתחת להריסות.

חברי הצוות יצטרפו ליחידת החילוץ וההצלה העירונית, אותה הקים אגף הביטחון בעירית חיפה בשנת 2019 ואשר במסגרתו הוכשרו עד כה שני צוותי חילוץ מקצועיים בנוסף למאות מתנדבים שעברו קורסי חילוץ ועזרה ראשונה בסיסיים (סע"ר, מחלץ 01).

קרדיט צילום: אגף הביטחון עיריית חיפה

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות