השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, הגיעה לביקור עבודה בקריית ביאליק ושמעה על בעיית שריפת הפסולת הפיראטית וגם התנים

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, ביקרה ביום חמישי האחרון עם צוותה בקריית ביאליק במסגרת ביקור עבודה בעיר. נדונו מפגעי שריפת הפסולת הפיראית באזור ובעיית התנים המשוטטים

במהלך הביקור,  בו השתתפו גם ראש עיריית קריית מוצקין, ציקי אבישר, נציגי רשות הטבע והגנים, הנהלת המשרד לאיכות והסביבה, העלה ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, את בעיית התנים המשוטטים ברחבי העיר והערים הסמוכות. דוקורסקי ציין כי מזה שנים רבות סובלת קריית ביאליק משוטטות תנים, גם בשכונות הוותיקות, אך עם הקמתה של שכונת נאות אפק הסמוכה לשמורת הטבע עין אפק, הבעיה החמירה.

 בחצי שנה האחרונה כמות פניות התושבים למוקד העירוני בנוגע לתנים הוכפלה. התופעה הדומה מתרחשת גם בקריות אחרות. דוקורסקי ביקש את התערבותה המיידית של רשות הטבע והגנים וסיוע של המשרד להגנת הסביבה בנושא. לאחר דיון מעמיק הוחלט כי לצד הגברת הדילול  שיתבצע על ידי רשות הטבע והגנים, יצאו המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים והעיריות בקריות בקמפיין  הסברה משולב בנוגע להאכלה נכונה של חתולי רחוב, להקפדה יתרה על סגירת פחי האשפה וניקיון סביבם על מנת להקטין את מקורות המזון המושכים את התנים לערים.

הנושא הנוסף שנדון בפגישה הינו בעיית שריפת פסולת פיראטית בכפרים הסמוכים לקריות והשלכותיה . ראשי הערים העלו את חששותיהם להתרחבות התופעה  הגורמת לזיהום אוויר כבד, לבעיות נשימה ולפגיעה באיכות החיים  של התושבים.  כמו כן בפגישה נדון נושא מניעת הרעש מרכבים משופרים ואופנועים והשתתפות העיריות בקריות בקול קורא של משרד להגנת הסביבה המאפשר הצבת בצלמות ומדי עוצמת הרעש בצמתים וכבישים מרכזיים.

לסיכום הביקור ציינה השרה סילמן: "אני מודה לראש העיר אלי דוקורסקי ולצוות העירייה על קבלת הפנים החמה ועל שיתוף הפעולה הפורה. אני רואה חשיבות רבה בשיתוף פעולה הדוק בין המשרד להגנת הסביבה לבין הרשויות המקומיות, ואני בטוחה שנמשיך לפעול יחד למען עתיד סביבתי טוב יותר לתושבי ישראל".

 

צילום: עיריית קריית ביאליק

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות