מאות רבות של תושבי קריית אתא השתתפו אמש והיום בטקסי יום הזיכרון בעיר, לצד המשפחות השכולות

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בקריית אתא: אמש נערכה עצרת הזיכרון המרכזית, והיום נערך טקס ממלכתי באנדרטת לח"י ברחוב זבולון בעיר וכן בבית העלמין הצבאי

אירועי יום הזיכרון בקרית אתא נפתחו בעצרת המרכזית שנערכה אמש בגלעד בורוכוב בהשתתפות המשפחות השכולות. לאחר הטקס נערך ערב "שרים וזוכרים" עם הזמר הראל מויאל.
ראש העיר, יעקב פרץ: "מדינת ישראל מציינת בכאב שבעים ושש שנים לעצמאותה, עצמאות שנקנתה בדם טובי בניה ובנותיה ובצער אינסופי. אל השכול והיגון מצטרפת השנה גם דאגה עמוקה ותפילה לשובם של כלל החטופים ולשלומם של חיילי צה"ל המצויים בלחימה בדרום הארץ וצפונה. אנו נושאים את זכרם של החללים בליבנו ויודעים כי בזכות גבורתם, מדינת ישראל תנצח ובזכות נשמתם הטהורה עם ישראל חי. יהי זכרם ברוך. תנוח נשמתם עדן."
היום, ביום הזיכרון נערך טקס ממלכתי באנדרטת לח"י ברחוב זבולון בעיר וכן בבית העלמין הצבאי. הטקס נפתח עם צפירת הדומייה וכלל את תפילת אל מלא רחמים ו- "יזכור" ,קריאת קדיש מפי אב שכול, הדלקת אבוקת זיכרון וטקס הנחת הזרים המסורתי הכולל את זר ממשלת ישראל אשר הונח ע"י ח"כ סימון מושיאשווילי, זר יד לבנים והמשפחות השכולות, זר אלמנות ויתומי צה"ל, זר צה"ל וכוחות הביטחון, זר משטרת ישראל, זר ארגון נכי צה"ל וזר הרשות המקומית אשר הונח ע"י ראש העיר יעקב פרץ.

 

צילום: עיריית קריית אתא

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות