תרגיל "עלות השחר", תרגיל הכנה לקיץ בחיפה

נערך תרגיל רחב היקף של תחנת הכבאות בחיפה בשיתוף כל הגורמים החבירים

מ"מ ראש מדור המבצעים בתחנת חיפה, רשף גיא גורצקי, מספר על תכנון ארוך בו התעקש לבנות תרגיל על מקרה עבר ויהווה הכנה לתרחישי הייחוס הצפויים, ואכן, אזור התרגיל היה בשטח הפתוח בין הרחובות דרך דורי וגדליהו שבחיפה, מקום אשר ידע לא מעט שרפות בעבר כולל אחת בהיקף גדול בו נפגעו מבנים, פונו בני אדם והיה חשש אמיתי לשלומם.

מפקד תחנת כבאות והצלה חיפה טפסר משנה סויסה יצחק:

"התרגיל היום מהווה את ההכנה האחרונה לקראת עונת השרפות.
השנה, לעונה זו יש משמעות מיוחדת – מצד אחד החורף הפורה והצמחיה הרבה שגדלה בעקבותיו, ההתחממות הגלובלית שמביאה עימה מזג אוויר מתאים להתפתחות שרפות, ומצד שני מצב מלחמה בו העיר חיפה עלולה להכנס למעגל האש בכל רגע נתון ונפילות טילים אשר יאיצו התפתחות שרפות בעיר.

אני מבקש להודות למשטרת ישראל, מגן דוד אדום, עיריית חיפה, פיקוד העורף וכל הגורמים שהשתתפו, ביצעו הערכות מצב משותפות ומקצועיות בהתאם למצב בתרגיל ותרמו להצלחתו של התרגיל, ליחידת המתנדבים שהגיעה בכוח מכובד ותרמה מכוחה, לטייסת הכיבוי ולמסוקים שפעלו בפארק הכרמל וכמובן למפקדים וללוחמי האש שנטלו חלק, למדו והשתפרו כדי לתת את המענה הטוב ביותר.

מאחל קיץ מהנה ובטוח לכל עם ישראל ושנשמע בשורות טובות בקרוב ".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות