חדש בחיפה: גן מונגש מיוחד בפארק הכט נפתח לקהל הרחב

עיריית חיפה בשיתוף חברת יפה נוף הקימה פארק קהילתי חדש במתחם פארק הכט, המותאם לילדים ולמבוגרים עם מוגבלויות

 

הפארק החדש המונגש שנפתח במתחם פארק הכט בחיפה, שעלותו נאמדת בכ-7.5 מיליון שקל, הוקם באמצעות חברת ״יפה נוף״, תוך היוועצות עם פעילים עם מוגבלות מטעם ״המרכז לחיים עצמאיים״ ועם הורים לילדים עם מוגבלויות שונות, במטרה לתת מענה ייחודי לצרכיהם*.
*עם פתיחת הגן יוכלו לראשונה, מבוגרים, הנעזרים בכיסא גלגלים, לעשות שימוש במתקנים ייעודיים, לצד בני משפחתם*.

במתחם "פארק הכט", שבחלקה המערבי של העיר, הסתיימו בימים אלה עבודות להקמת פארק קהילתי חדש, הכולל מגוון מתקני משחק וכושר, המותאמים במיוחד למבוגרים ולילדים עם צרכים מיוחדים שונים.

הפארק, אותו הקימה עיריית חיפה, באמצעות תאגיד "יפה נוף", בהשקעה של 7.5 מיליון ש״ח, נועד לשרת את כלל הציבור הרחב ויאפשר מתן מענה לסוגי מוגבלויות שונות.

כך למשל, רושת הגן במערכת הכוונה קולית, המותאמת לעיוורים, אשר נועדה לאפשר להם יכולת התמצאות במרחב הפארק כולו וקבלת הסברים על סוגי המתקנים השונים הקיימים בו, הדרכה באופן השימוש בהם ומהי הדרך הנוחה ביותר להגעה אליהם.

בנוסף, כולל הפארק החדש מתקנים ייעודיים שונים, דוגמת קרוסלה, המאפשרת לילדים, הנעזרים בכיסאות גלגלים, לעלות עליה וליהנות מחוויית השימוש בה.

המתקנים הייעודים מותאמים גם לשימוש על ידי מבוגרים – הורים או קשישים, הנעזרים בכיסאות גלגלים, אשר כעת יוכלו לראשונה אף הם ליהנות מחוויית הנסיעה בקרוסלה, לצד בני משפחתם.

להקמת הגן החדש קדם מהלך חשיבה מקדים, לבחירת סוגי המתקנים שיוצבו בו. מהלך זה כלל בין היתר סיוע בקבוצות מיקוד שונות, בהן לקחו חלק נציגי ״המרכז לחיים עצמאיים״, המופעל על-ידי אגף הרווחה של עיריית חיפה וארגון ״אמהות מובילות שינוי בחיפה״.

עינת קליש רותם, ראש עיריית חיפה: ״הקמת הפארק החדש נועדה לייצר פלטפורמה להכרת האחר – מקום שבו יוכלו כל הילדים לשחק ביחד, כשווים. זוהי חובתנו המוסרית כלפי כלל האוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. נמשיך להקים גנים נוספים כאלה בשכונות נוספות בעיר״.

 

צילום: עיריית חיפה

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    עוד ניוזים בשבילך

    Back to top button
    נגישות