לקראת החזרה ללימודים: מתחם בדיקות קורונה מהירות של מד"א ומתחם בדיקות סרולוגיות פועלים במשך כל השבוע עבור תושבי קריית אתא

השבוע החל לפעול מתחם לבדיקות סרולוגיות בקריית אתא עבור הילדים בגילאי 3-12, לקראת החזרה ללימודים. כמו כן, יחולקו לתלמידי העיר בגילאי 3-16 בדיקות אנטיגן ביתיות אותן יבצעו לקראת פתיחת שנת הלימודים

 

השבוע (יום א') החל לפעול במרכז הנוער העירוני ברחוב מורדי הגטאות ובפארק הספורט בדרך בגין מתחם חדש לבדיקות סרולוגיות עבור ילדי העיר בגילאי 3-12 בשיתוף עם פיקוד העורף.

הבדיקות נועדו כדי לאבחן ילדים הנושאים בגופם כמות מספיקה של נוגדנים (ככל הנראה בעקבות היותם מחלימים מבלי שאובחנו כחולים) כאשר מטרת הבדיקות היא להגדיל את מספר התלמידים בעלי פטור מבידוד, לשמור על רצף ושגרת לימודים ולמנוע אובדן ימי לימוד.

בנוסף, מתחם הבדיקות המהירות של מד"א ימשיך לפעול בימים  א' – ה', בין השעות 19:00 – 10:00 במועדון בית גלזר וניתן לתאם ישירות מול מגן דוד אדום בדיקה מהירה בטלפון 3101* . תוצאות הבדיקה יועברו ישירות למשרד הבריאות, לקופות החולים ולמטופל עצמו במסרון, יתעדכנו ביישומון ‘התו הירוק’ ויאפשרו להשתלב באירועים ציבוריים בהתאם לדרישות התו שמתעדכנות מעת לעת עפ”י הנחיות משרד הבריאות.

במקביל, בהתאם להחלטת משרד החינוך, יחולקו לתלמידי העיר בגילאי 3-16 בדיקות אנטיגן ביתיות אותן יבצעו לקראת פתיחת שנת הלימודים על מנת לאפשר את חזרתם של התלמידים וילדי הגנים ללימודים בצורה מבוקרת ובריאה ולוודא שהתלמיד אינו מאומת ובכך למנוע התפשטות אפשרית של הנגיף.

ראש העיר יעקב פרץ: "לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה חשוב לגלות אחריות אישית וערבות הדדית ולוודא כי תלמידים שאינם יכולים להתחסן בשלב זה יחזרו לספסל הלימודים רק לאחר בדיקה המעידה כי אינם נושאים את הנגיף- רק כך נוכל לצמצם את התחלואה בעיר, לשמור על בריאות התלמידים ולפתוח את שנת הלימודים כסדרה".

 

צילום: עיריית קריית אתא

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות