תלמידי חט”ב “דפנה” בקריית ביאליק זכו בפרס הצטיינות בתחרות הארצית “גם אני יכול”, בפיתוח מתקנים עבור אנשים עם מוגבלויות

קבוצת תלמידים מחטיבת "דפנה" בקריית ביאליק, פיתחו מתאם לאופני ישיבה עבור אנשים עם מוגבלויות וזכו בתחרות הארצית במסגרת מיזם "גם אני יכול"

חרף קשיי הלמידה בתקופת הקורונה, קבוצת תלמידים מפתחי מוצר לרווחת אנשים עם מוגבלויות מחטיבת הביניים “דפנה” בקריית ביאליק זכתה בתחרות הארצית במסגרת מיזם “גם אני יכול”.

עבודתם הוכרה כעבודה המצטיינת בתחרות ותוצג ביריד הארצי למדע וטכנולוגיה. בקבוצה השתתפו התלמידים ארוין ציבולבסקי, עומר דגן, ירין דנטס ואלכסנדר אולייבסקי (תלמיד בכיתת תקשורת), בהובלת המלווה ממתנדבי רפאל בקהילה למען צרכים מיוחדים אריה לוי, המורה לימור נהרי-שובל ומנהלת אשכול הפיס חגית פלח. את התהליך ליוו מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. בראשותה של ד”ר רויטל שורץ-סברסקי, אשר ליוו את הפרויקט בחשיפה ובהיכרות אנשים עם מוגבלות וצרכיהם וכן בהכנה לקראת התחרות הארצית.

המוצר אשר פתחו חברי הקבוצה הינו מתאם לאופני ישיבה, אשר מחבר בין משענת הגב ומשענת הראש והצוואר עבור נפגעי שיתוק מוחין. רוכבי אופניים, אשר לקו בשיתוק מוחין, אינם פעילים במהלך רכיבת האופניים והמלווים משתמשים בגלגילונים או באביזר דמוי מריצה על מנת להרכיב אותם. הם אינם פעילים משום שגופם זז באופן בלתי נשלט וראשם אינו יציב במהלך הרכיבה עקב חולשת שרירים או ספסטיות – התכווצות יתר של שרירי הגוף. באופני ישיבה קיימת תמיכה למותניים ולגב ונדרש פתרון לתמיכת הצוואר והראש על  על מנת שאדם החולה בשיתוק מוחין יוכל לרכב עליהם בעצמאות מלאה. חברי הקבוצה מצאו כי ישנם פתרונות לתמיכת הראש והצוואר, אך לא קיים מתאם אשר באמצעותו ניתן לחבר בין משענת הראש למשענת הגב ואת הצורך הזה הם השלימו בפיתוחם.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, החמיא: “נוער נפלא, מוכשר וערכי גודל צומח בעירנו. אני גאה בכם ומודה לצוות החינוכי שמוביל אותכם להישגים המרשימים”.

 

בתמונות: המוצר הזוכה – מתאם  לאופניים ותלמידי הנבחרת “גם אני יכול” בראשות חגית פלח

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות