8 ראשי רשויות מכל הקריות, חיפה, נשר והסביבה שיגרו מכתב לוועדת המנכ"לים בנושא פינוי המפעלים במפרץ: "קיימו את התכנית לפינוי המפעלים. כבר עשורים תושבי מטרופולין חיפה משלמים בבריאותם"

8 ראשי רשויות מכל הקריות, חיפה, נשר והמפרץ שיגרו מכתב חריף לוועדת המנכלים שאמורה לדון בפינוי מפרץ חיפה מהמפעלים הפטרוכימיים ודרשו לקיים את התכנית כפי שהובטח להם על ידי ממשלת ישראל. "אין להקל בחשיבות ההחלטה שתתקבל כעת לגורלם של כמיליון תושבים", כך ראש עיריית קריית ביאליק

8 ראשי רשויות מקומיות באיזור חיפה דורשים מוועדת המנכ"לים, שהוקמה לבחון את הוצאת התעשיות המזהמות במפרץ חיפה, לקבל ב-24.1.21 החלטה על הוצאת המפעלים הפטרוכימיים מהאזור וקידום תוכנית התעסוקה, מגורים ונופש של רשות מקרקעי ישראל במקומם.
על המכתב חתומים ראשי הרשויות המקומיות ד"ר עינת קליש רותם (חיפה), יעקב פרץ (קריית אתא), אלי דוקורסקי (קריית ביאליק), דוד אבן צור (קריית ים), חיים צורי (קריית מוצקין), רועי לוי (נשר), עידו גרינבלום (קריית טבעון) ודן כהן (רכסים).
במכתבם כותבים ראשי הרשויות המקומיות: "כמי שמייצגים מאות אלפי תושבי מפרץ חיפה, אנו דורשים כי לאחר עשורים בהם תושבי מטרופולין חיפה משלמים את המחיר הכבד ביותר שניתן לשלם, בבריאותם, תתקבל ההחלטה היחידה הנכונה לקידום מטרופולין חיפה והצפון והיא תכנית רשות מקרקעי ישראל תוך סגירת התעשייה הפטרוכימית המזהמת ומסוכנת בליבה."
ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, אמר: "אין להקל בחשיבות ההחלטה שתתקבל כעת לגורלם של כמיליון תושבים. המהלך ההיסטורי, שהחל באישור החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרה להגנת הסביבה גילה גמליאל פה אחד להקמת ועדת המנכ"לים, צריך לקדם את המהלך הלאומי של סגירת מפעלי מתחם בז"ן בחיפה, תוך הצבת יעדים סביבתיים ברורים לשיקום הקרקע ולחיזוק מטרופולין חיפה."

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות