בביה”ח “בני ציון” מתריעים: “הגענו למספר שיא חולי קורונה, רובם קשים. נאלצים לסגור 4 חדרי ניתוח”

בבית החולים "בני ציון" בחיפה מתריעים: "הגענו למספר שיא של חולי קורונה, רובם במצב קשה. אנחנו סובלים ממחסור באחים ואחיות ונאלץ לסגור 4 חדרי ניתוח"

מספר שיא של חולי קורונה במרכז הרפואי בני ציון. 4 חדרי ניתוח יסגרו. החל מהיום תרד הפעילות האלקטיבית בבית החולים בכ-40 אחוז. גידול ניכר במספר המאושפזים מכל המגזרים. דאגה ממחסור בכח אדם – אחים ואחיות.

מנכ”ל המרכז הרפואי בני ציון ד”ר אוהד הוכמן: “אני מודאג מאוד מכך מהעומסים במחלקות הקורונה בבית החולים, מצבם הקשה של המטופלים, בנוסף, בידוד שבו מצויים חלק מאנשי הצוות שאילצו אותנו להיערך לצמצום משמעותי בפעילות האלקטיבית, החל מהיום – ירידה של כ-40% וסגירתם של 4 חדרי ניתוח. יבוצעו רק ניתוחים דחופים מצילי חיים. אנו גם סובלים ממחסור בכוח אדם בעיקר אחים ואחיות. כל אלה עלולים לגרום לפגיעה קשה ביותר בתפקוד בית החולים. אנו חווים עומסי תחלואה משמעותיים ביותר, גבוהים באופן משמעותי ביותר מאלה שידענו בשני הגלים הקודמים”.

לדבריו: “בבני ציון מאושפזים 56 חולי קורונה מרביתם במצב קשה, נתון שכאמור לא חווינו קודם לכן והמעורר דאגה רבה”. עוד אמר: “חל גידול ניכר במספר החולים מכל המגזרים. אני מעריך שהעלייה במספר החולים נובעת בגלל שאין הגבלות משמעותיות ואירועים רבי משתתפים שהתקיימו בחגים – חנוכה, כריסמס ואנו צפויים להערכתי לעלייה נוספת בגלל אירועי סילבסטר”.

מנכ”ל המרכז הרפואי בני ציון ד”ר אוהד הוכמן מדגיש: “אני קורא לממשלה להגביר את ההגבלות. רק הגבלות חמורות יותר, יאפשרו לעבור את הגל הגדול הזה. נכון לעתה ובמידה והמספרים לא ימשיכו לטפס בצורה משמעותית, בית החולים ערוך למתן מענה מלא למטופלים שאינם קורונה הסובלים מכל בעיה רפואית דחופה”.

 

צילום אילוסטרציה: מד”א

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות