ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך הבוקר ביקור מיוחד בבית החולים התת קרקעי לקורונה ברמב”ם והצהיר: “ההישגים מרשימים כאן, הסגר עובד. נצא טוב יותר בגל הזה משאר מדינות אירופה”

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר בחמ"ל הקורונה בבית החולים רמב"ם בחיפה, יחד עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ומנהל בית החולים ד"ר מיכאל הלברטל

ראש הממשלה ח”כ בנימין נתניהו ביקר הבוקר במרכז הרפואי רמב”ם בחיפה, פגש את הנהלת בית החולים וסייר בחמ”ל המרכזי שמפקח על פעילות מחלקות הקורונה במתקן התת קרקעי של בית החולים.

ד”ר מיקי הלברטל, מנהל בית החולים, הציג בפני ראש הממשלה את הפעילות והתמודדות מערך הקורונה, והסביר לראש הממשלה כי הצלחת המאבק עד כה מושגת בזכות התגייסות מוחלטת של כל מגזרי העובדים בבית החולים, התגייסות של תעשיות אזרחיות וצבאיות לטובת פתרונות יוצאי דופן, סיוע של ידידי בית החולים והחיבור למערך הרפואה של צה”ל שפתח מחלקת קורונה לטיפול באזרחים בתוך בית החולים. ראש הממשלה סייר כאמור בחמ”ל, התרשם באופן ישיר מהטכנולוגיה ופתרונות המחשוב המופעלים להתמודדות עם המורכבות של טיפול רפואי בקורונה. כאשר עבר בין עמדות החמל השונות, נעצר ראש הממשלה ליד העמדה של מחלק כתר צה”ל 1 – המחלקה המופעלת על ידי רופאים ואחיות צבאיים. הוא שוחח באמצעות טלפון ווידאו עם יעקב ארצי, גימלאי צה”ל מנתניה שמאושפז במקום מזה מספר ימים – שסיפר לו על התתמודדות עם המחלה בכלל ועל האשפוז במתקן התת קרקעי ברמב”ם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתום הסיור: “סיימתי עכשיו סיור בבית החולים רמב”ם, פה במחלקה המורחבת והענקית שהם פתחו לטיפול בקורונה. יש פה פיתוחים שמקדימים את העולם כולו. גם בטיפול משולב של רופאים ואחיות, וקצינים ורופאים מהצבא, עם מערכות מידע, טכנולוגיה חדישה, מערכות קשר ומערכות אבחון, וכל הבא ליד. יש כאן תוספת משמעותית ליכולת שלנו לטפל בחולים. אני רוצה לומר שוב מילת תודה לצוותים הרפואיים ששמים את עצמם בקו החזית כל הזמן. כולנו צריכים תמיד לזכור שהם בקו הראשון. תודה רבה לכם. ההישגים פה מרשימים. אנחנו ראינו שהסגר עובד במהירות, הגענו כבר לירידה של מתחת ל-1,000, עם שלושה אחוזי הדבקה, ממקום שהיינו עם 8,000, שהם 15 אחוז הדבקה – זו ירידה מהירה. לצערנו אנחנו רואים, כפי שחזיתי, שמדינות אירופה עוברות אותנו במהירות, כמעט כולן. הן עוברות אותנו משום שהן לא עשו את הסגר הזה. אבל אנחנו צריכים לשמור על ההישגים של הסגר ביציאה הדרגתית ובמילוי ההנחיות. אני מצפה שכולם יישמרו על ההנחיות – כולם, בלי יוצא מן הכלל. “יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת. אם אני לא טועה, שתי ערים אדומות מתוך חמש הערים, מתחילות לצאת. אבל אנחנו עדיין לא מוציאים אותן, זה תלוי בקיום ההנחיות. אני קורא לכל הציבור בערים האדומות, לציבור החרדי – קיימו את ההנחיות. אנחנו נאכוף, אבל לא פחות חשוב זה שאתם תאכפו על עצמכם. אם נעשה את זה, אז נצא מזה, ונצא בצורה טובה מהגל השני שמכה עכשיו בעוצמה בכל העולם. אנחנו יכולים לצאת טוב יותר מיתר מדינות העולם כפי שקרה בגל הראשון, אם נעשה את זה יחד.”

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    עוד ניוזים בשבילך

    Back to top button
    נגישות