קרובת משפחה של חולה בן 18 שנפטר בביה”ח בנהריה, תקפה באגרופים אנשי צוות, לאחר שהמשפחה נשאלה אם תהיה מוכנה לתרום איברים

ביום חמישי האחרון נרשם מקרה אלימות חמור בביה"ח בנהריה, כלפי חמישה אנשי צוות: קרובת משפחה של חולה בן 18 שנפטר היכתה באגרופים אנשי צוות, לאחר שהמשפחה נשאלה אם תרצה לתרום את קרניות עיניו של יקירם

מקרה חמור של אלימות במרכז הרפואי לגליל

אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל: חמישה עובדים מהמרכז הרפואי הותקפו על ידי בת משפחה של אחד המאושפזים, עם קבלת הבשורה על מותו ביחידה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי.

במרכז הרפואי מציינים: “מדובר במקרה של נער בן 18 שסבל ממחלה קשה וטופל במקצועיות ובמסירות רבה על ידי הצוות המטפל במשך שבעה חודשים. העובדים המותקפים הם שלושה אחיות ואחים (כולל מתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי), כוח עזר ואיש ביטחון. הוגשה תלונה במשטרה”.
המקרה החמור התרחש ביום חמישי האחרון, עם מותו של הנער ביחידה לטיפול נמרץ. בעקבות ההתבשרות על מותו, התפרצה לפתע בת משפחה לעבר כמה מאנשי הצוות במכות ובגידופים. בין השאר היא חנקה עובדת כוח עזר, התנפלה באגרופים על אחד האחים ביחידה והיכתה את מתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי, שהגיעה כדי לשאול את בני המשפחה אם יהיו מוכנים לתרום את קרניות עיניו של יקירם.
מתאמת ההשתלות, איווה שטיינר, אשה בת 66, נזקקה לקבלת טיפול רפואי בחדר המיון, לאחר שנדחפה באלימות והוטחה על הרצפה.
שטיינר: “זו חוויה קשה מאוד, שאני לא מאחלת לאף אחד. אפילו לא הספקתי לגשת למשפחה כדי לשאול את מה שרציתי. הייתי כמו עציץ עבורם שנמצא מאחורי הדלפק, והם הוציאו עלי את זעמם. היה לי מזל גדול, מכיוון שאם הייתי נופלת 2 סנטימטר הצידה, ראשי היה מוטח בדלפק, ולא בטוח שהייתי יכולה לדבר עכשיו. במשך למעלה מ-40 שנות עבודה במרכז הרפואי, שמעתי על מקרי אלימות רבים, אך מעולם לא חוויתי זאת בצורה כה מוחשית וקשה כפי שהיה עכשיו. אני מבקשת להודות להנהלת המרכז הרפואי על החיבוק החם והסיוע שקיבלתי”.
מנהל המרכז הרפואי, ד”ר מסעד ברהום: “מדובר במקרה חמור ביותר. יש לנו אפס סובלנות למקרי אלימות נגד צוות מטפל. הצוותים שלנו עובדים בתנאים לא פשוטים ובתקופה קשה ביותר, וממשיכים לגלות מקצועיות ומסירות עד אין קץ. אני סמוך ובטוח שהמשטרה תדע למצות את הדין עם התוקפים”.

 

בתמונה: מתאמת ההשתלות, איווה שטיינר, שהוכתה ונזקקה לטיפול. צילום: ביה”ח נהריה

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות