קריית ביאליק מיישמת תוכנית מיוחדת לפיקוח על מעונות היום. כל מעון ידורג עד 5 כוכבים לפי קריטריונים

בעקבות המחאה הציבורית שקמה בארץ בנוגע להתעללות בקטינים חסרי ישע במסגרות חינוך לגיל הרך, הקים ראש העיר קריית ביאליק אלי דוקורסקי לפני מספר חודשים ועדה ציבורית לגיבוש מדיניות עירונית לשיפור סביבת הלמידה ומוגנות לילדי העיר בגילאי לידה עד שלוש.

הוועדה בראשות מנכ"ל העירייה, ליאור טרגן, כללה את אנשי חינוך, נציגי הורים ובעלי מעונות יום בעיר. העירייה אף פרסמה "קול קורא" לתושבי העיר להציע הצעות  שנבחנו על ידי הועדה.

העירייה השיקה בפני בעלי מעונות היום בגילאי 0-3 את תוכנית "הכוכבים" אשר גיבשה הועדה. במסגרת התוכנית תעניק העירייה כוכבים למעונות היום וגני הילדים לפי קריטריונים מוגדרים שנקבעו ופורסמו בפני בעלי מוסדות החינוך בעיר.

בדומה לכוכבים שמקבלים בתי מלון בעולם בהתאם לרמת השירות והתנאים הפיזיים של המלון, כך ידורגו מעונות היום וגני הילדים בקריית ביאליק בהתאם לרמת הכשרת הצוות המטפל, כמות הילדים למטפלת בתפוסה מלאה, יחס שטח המעון לכמות הילדים בתפוסה מלאה, איכות המזון והסכמת בעלי המעון לבדיקת המזון על ידי תברואן עירוני, תנאי הבטיחות האישית של הילדים ובדיקת המעון על ידי ממונה בטיחות.

העירייה אף הציעה לבעלי המעונות לשתף את המטפלות בהכשרות המתקיימות לסייעות העירייה, כגון בקורס עזרה ראשונה.

העירייה מינתה עובדת ייעודית באגף החינוך האחראית על גילאי 0-3 אשר תתחלל את התוכנית. כל מעון יוכל לקבל עד חמישה כוכבים.

רשימת המעונות והכוכבים שלהם תפורסם באתר העירייה לציבור הרחב בכדי שכל המידע יהיה שקוף וזמין בפני ההורים.

ראש העיר, אלי דוקורסקי, מתח ביקורת על המדינה ואמר: “מדינת ישראל מתנערת מאחריות והפיקוח על הגילאים המשמעותיים ביותר מגיל לידה עד גיל שלוש, לכן העירייה החליטה לא להמתין להחלטות הממשלה ולדאוג למוגנות ותנאי סביבה נאותים לגילאים אלו, על מנת לאפשר להורים לצאת לעבודה בראש שקט. אנו רוצים ליצור שיח פורה לעבוד יחד עם בעלי המעונות ולסייע בבניית אמון מחודש ויצירת שקיפות מלאה לא מתוך ביקורת אלה מתוך שותפות”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות