עיריית נשר הגישה בג"צ נגד האילוץ לפתוח תאגיד מים, שייקר את מחירי המים והביוב בעיר

עיריית נשר והמועצות המקומיות בנימינה גבעת עדה, כפר תבור, שוהם וסביון הגישו השבוע עתירה לבג"צ בה הם טוענים כי על שר הפנים לפטור אותן מחובת התאגדות לעניין בהתאם לסעיף 6א'(ג) לחוק תאגידי מים וביוב ולחילופין לפרט בפניהן את הקריטריונים למתן פטור מחובת התאגדות זו.
בעתירה שהוגשה טוענות העותרות כי נכון להיום לא פירט משרד הפנים את הקריטריונים למתן פטור מהפעלת שירותי מים וביוב באמצעות תאגיד, ועל כן למרות העובדות שעיריית נשר והמועצות המקומיות אשר הצטרפו אליה יכולות לנהל (ומנהלות נכון להיום) את משק המים שלהן בעצמן, ביעילות ואף ברווחיות ועל כן משרד הפנים גורם להן למעשה לפעול בניגוד לחוק.
בעתירה שהוגשה על ידי עו"ד דן נחליאלי ועו"ד אריאל פישר נטען כי למרות פניות חוזרות ונשנות של עיריית נשר והמועצות המקומיות לשרים הרלוונטיים ובכללם שר הפנים, עד יום זה טרם נמסרו להן תשובות בנושא. יצויין כי בתחילת חודש יולי האחרון השיב מנכ"ל משרד הפנים, כי ראוי להמתין להרכבת ממשלה בטרם תתקבל החלטה בנושא, אולם הרשויות המקומיות נאלצו לפנות לבג"צ הואיל ועל פי החוק ה"יבש" כבר היו צריכות הרשויות להתאגד, אך לטענת הרשויות הן זכאיות לקבל פטור מהתאגדות לאור היעילות בהן הן מנהלות את משקי המים והביוב וכי העברת הפעילות לתאגיד לא תביא לכל ייעול בשירות אשר ניתן לתושבים אלא בסבירות גבוהה יביא לשירות רע יותר ויקר יותר.

העתירה אשר הוגשה כאמור בתחילת השבוע, הועברה לידי שרי הפנים, האוצר והאנרגיה וכן לוועדת הכלכלה ולמרכז השלטון המקומי, כאשר על פי החלטת כבוד השופט פוגלמן על כולן להגיש תשובה לעתירה עד לאמצע חודש אוגוסט.
רועי לוי, ראש עיריית נשר: "בחנו את כלל האפשרויות המשפטיות העומדות בפנינו ואת המצב הקיים בשטח. רשויות רבות נאבקות היום להשתחרר מתאגידי המים, ואותנו הרשויות שלא התאגדו לוחצים להתחבר לתאגיד מים. הרשויות המקומיות הלא מתואגדות מנהלות את משק המים בצורה יעילה וכמשק סגור. עיריית נשר המנהלת את משק המים שלה בצורה יעילה ונכונה – לא צריכה תאגיד מים! וכך גם רשויות אחרות. שר הפנים יצטרך לתת תשובות מדוע הוא אינו פוטר את עיריית נשר מתאגיד כפי שהחוק מתיר לו".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות