אטימות בקייטנות בחיפה: אם לילד עם צליאק, ביקשה שבנה יקבל ארוחות ללא גלוטן ונענתה מהעירייה: “תדאגי את לילד, תביאי לו ארוחות מהבית”

הורי ילד בן 4 מחיפה שסובל מצליאק, ביקשו שבקייטנת הקיץ יסופקו לו ארוחות ללא גלוטן, כפי שהוא מקבל בצהרון, כפי שזכאים לו ילדים בעלי אלרגיות. אז מה העירייה ענתה לאמא? "תדאגי את להביא לילד ארוחות לכל היום". והאמא שואלת:למה? כאוס הקייטנות פרק 2341

נלי, אמא צעירה שנמצאת בחודש התשיעי להריונה, רשמה את בנה בן הארבע לקייטנה בגן דפנה שבכרמל הצרפתי בחיפה. כשפנתה והודיעה כי בנה סובל מצליאק ולכן עליו לקבל ארוחות בקייטנה, ללא גלוטן, כפי שאושר לו בצהרון שהיה ברשות רשת מתנסי נווה יוסף. אלא שמסתבר כאוס הקייטנות הביא לכך שהעירייה לא מתחשבת גם בילדים אלו, וכך האם קיבלה תשובה מהעירייה שבשורה התחתונה לבנה לא יסופקו ארוחות ושהיא צריכה לדאוג לו ו"לשבור את הראש". כך מספרת נלי: "החודש גילינו לבני בן הארבע צליאק, מה שמצריך מעבר לארוחות ללא גלוטן. ברשת המתנסים המפעילה את הצהרון, נווה יוסף, היו בסדר גמור ולאחר מילוי טפסים סודר העניין ובני יקבל ארוחות צהריים ללא גלוטן החל מה-1 לספטמבר. "אך מה קורה בקייטנות שמתחילות ב1.7 ומופעלות השנה על ידי העירייה עצמה? אין לדעת! כבר שבועיים מעבירים אותי מאחד לשני, וזה מעביר מהשלישי לרביעי. יש כאוס גדול וחוסר הבנה! לפני שבוע מקבלת תשובה, שביום הראשון של הקייטנה תהיה הרשמה בגן לארוחות עבור אלרגיים וכבר למחרת ידאגו למזון עבורם (בוקר וצהריים). ואני שואלת, למה לא לפני, למה אי אפשר להיערך בהתאם ? בעודי מחפשת תשובות ומדברת אל הקיר, היום נודע לי כי אקבל 200 שקל זיכוי על התשלום עבור הקייטנה וכי בני לא יקבל ארוחות כלל בקייטנה ושעליי לספק לו אוכל מהבית!  

“אני, בחודש תשיעי להריוני, שרשמתי את בני לקייטנה משום שאין ביכולתי להיעדר מהעבודה ולהיות עמו בבית ולדאוג לו לארוחה חמה, צריכה לשבור את הראש מתי ואיך לספק לו ארוחות מלאות, בוקר וצהריים, במשך שני מחזורי קייטנה, מכיון שרק צליאקים מכיתה א’ זכאים לארוחות ללא גלוטן. במה ‘צליאקי’ בגן עירייה שונה מצליאקי בכיתה א’ב? מדוע בני, שבדיוק עכשיו עובר תהליך לא פשוט של מעבר לאוכל ללא גלוטן, צריך לעבור גם משבר בו כל הילדים מקבלים הזנה מלאה, בוקר וצהריים, ורק הוא, שונה, שמביא אוכל מהבית ליום שלם!”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close